Zamknij
REKLAMA

Ile pieniędzy można przewieźć przez granicę? Nowe zasady

10:31, 18.06.2021 | IAS/oprac.W.C.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. fot.pixabay
REKLAMA

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku przypomina, że od 3 czerwca obowiązują nowe przepisy UE w sprawie przewożenia pieniędzy przez granicę. 

Z komunikatu IAS wynika, że nowe przepisy rozszerzają obowiązki m.in. osób przewożących pieniądze przez granicę. Osoba, która przewozi co najmniej 10 000 euro, wjeżdżając do Unii lub wyjeżdżając z niej, musi złożyć deklarację tych środków właściwym organom celnym Służby Celno-Skarbowej lub organom Straży Granicznej. Środek lokomocji nie ma tu żadnego znaczenia.

Środek lokomocji nie ma tu znaczenia. Rozporządzenie 2018/1672 rozszerza obowiązki osób przemieszczających środki pieniężne przez granicę i obszary kontroli przeprowadzanych przez służby graniczne.

Dotyczy to przepływu środków pieniężnych w transporcie, na przykład pieniędzy wwożonych do Unii lub wywożonych z Unii w przesyłkach pocztowych, kurierskich, cargo lub ładunkach kontenerowych.

Rozszerzono także definicję środków pieniężnych o towary używane jako wysoce płynne środki przechowywania wartości i karty przedpłacone.

Jak zgłosić przewóz pieniędzy?

W przypadku, gdy pieniądze w transporcie w wysokości co najmniej 10 000 euro są wwożone do Unii lub wywożone z Unii: jeśli deklarację składa podróżny – ma obowiązek zgłoszenia pieniędzy, jeśli pieniądze są przesyłane w przesyłkach - organy celne mogą wymagać od nadawcy lub odbiorcy lub ich przedstawiciela danych środków pieniężnych - w zależności od przypadku - aby złożył deklarację ujawnienia pieniędzy w ciągu 30
dni.

(IAS/oprac.W.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

i dla tegoi dla tego

0 0

Rządzący układają prawo pod siebie .
Wszyscy , i cwaniacy , mają konta za granicą , i nie mają potrzeby przewożenia gotówki
przez granicę . Ich żadne deklaracje nie dotyczą . To jest nowy ład . 13:41, 18.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Agent NiemieckiAgent Niemiecki

1 2

Boże chroń Polskę przed tym judaszem z Kaszub!!!!!! 11:22, 20.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%