Zamknij

Po 25 lutego możesz stracić dostęp do mObywatela. Liczy się jedna rzecz

11:00, 24.02.2025 Aktualizacja: 11:22, 24.02.2025
Skomentuj Fot. Freepik Fot. Freepik

Masz aplikację mObywatel na swoim telefonie? Jeśli nie dokonasz aktualizacji do 25 lutego, stracisz możliwość logowania i korzystania z jej funkcji. Ministerstwo Cyfryzacji przypomina o ważnym terminie i zachęca do szybkiego działania. W nowej wersji pojawiły się też dodatkowe funkcje.

Ministerstwo Cyfryzacji wydało oficjalny komunikat, w którym informuje, że każdy użytkownik aplikacji mObywatel musi zaktualizować ją przed 25 lutego 2025 roku.

Jeśli tego nie zrobi, nie będzie mógł się do niej zalogować, a co za tym idzie – straci dostęp do cyfrowych dokumentów.

Resort tłumaczy, że konieczność aktualizacji wynika z potrzeby odnowienia certyfikatu domenowego, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników.

Jak zaktualizować aplikację?

Każdy, kto nie ma włączonej opcji automatycznej aktualizacji, powinien samodzielnie pobrać najnowszą wersję mObywatela. Można to zrobić poprzez Google Play lub App Store.

Osoby, które mają aktywne automatyczne aktualizacje, nie muszą podejmować żadnych działań, ponieważ aplikacja zostanie uaktualniona samoczynnie.

Ministerstwo Cyfryzacji wysłało także powiadomienia PUSH do osób, które nadal korzystają ze starszej wersji aplikacji, przypominając o konieczności jej uaktualnienia.

Co nowego w aplikacji mObywatel?

Poza poprawkami technicznymi, nowa wersja aplikacji wprowadza dodatkowe funkcjonalności. Użytkownicy zyskają większą kontrolę nad powiadomieniami z profilu zaufanego – teraz mogą nimi zarządzać bezpośrednio w aplikacji.

Kolejna zmiana dotyczy przedsiębiorców. W nowej odsłonie mObywatela rozszerzono sekcję z danymi dotyczącymi działalności gospodarczej, co pozwoli łatwiej przeglądać informacje związane z klasyfikacją PKD.

Polska aplikacja chwalona za granicą

Funkcjonalności mObywatela zaczynają zwracać uwagę także poza granicami kraju. Coraz więcej ekspertów podkreśla, że rozwiązania zastosowane w aplikacji mogą stać się standardem w innych państwach Unii Europejskiej.

Wśród docenianych funkcji wymienia się m.in. możliwość przechowywania cyfrowych dokumentów oraz monitorowanie jakości powietrza.

Zanim jednak aplikacja podbije rynki zagraniczne, jej użytkownicy w Polsce muszą pamiętać o aktualizacji przed 25 lutego – inaczej mObywatel po prostu przestanie działać.

(Źródło: finanse.wp.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%