Z - wciąż nieoficjalnych informacji - wynika, że wybory na burmistrza gminy Żukowo wygrywa Mariola Zmudzińska.
Liczenie głosów jeszcze trwa, ale nieoficjalne informacje wskazują na to, że Mariola Zmudzińska uzyskała o 2 tys. głosów więcej niż ubiegający się o reelekcję Wojciech Kankowski. Wciąż napływają dane o wynikach głosowania, ale wygląda na to, że dojdzie do zmiany na stanowisku burmistrza gminy Żukowo.
Aktualizacja, godz. 00:13:
Na stronach Państwowej Komisji Wyborczej powoli pojawiają się oficjalne dane z poszczególnych okręgów.
Obwodowa Komisja Wyborcza numer 23 - Rutki
Wojciech Kankowski - 60 głosów - 55,05 proc.
Mariola Zmudzińska - 49 głosów - 44,95 proc.
Obwodowa Komisja Wyborcza numer 22 - Babi Dół:
Wojciech Kankowski - 54 głosy - 62,07 proc.
Mariola Zmudzińska - 33 głosy - 37,93 proc.
Obwodowa Komisja Wyborcza numer 20 - Sulmin
Mariola Zmudzińska - 141 głosów - 50,72 proc.
Wojciech Kankowski -137 głosów - 49,28 proc.
Obwodowa Komisja Wyborcza numer 5 - Małkowo
Mariola Zmudzińska - 189 głosów - 54,78 proc.
Wojciech Kankowski - 156 głosów - 45,22 proc.
Nie nie nie Borkowo 23:53, 07.04.2024
Nie tylko tego nie chcemy PiSu w Żukowie byle kto nie pisiorow
Nie ona totalna pisiorka
Przestań 00:02, 08.04.2024
To osoba życzliwa i bliska ludziom. Tego nam trzeba. Dość krzywd.
Nie wystarczy wam ru01:46, 08.04.2024
Tak PO-wcy. Przegrana. Wygrywa Mariola! I dobrze!
Zygmunt Waza02:03, 08.04.2024
Więcej tych komentarzy POpaprany trollu.
@Wazy02:42, 08.04.2024
Twój belfer będzie mógł z Lewysami twór,yć nową historię! Nie cieszysz, się lemingu?!
Brawo Mariola02:54, 08.04.2024
Belfer wraca do szkoły!
Tego oczekuwalismy, towarzysze lemingi...
Mariola na TAK08:38, 08.04.2024
Wbrew POs..ncom. to Mariola będ,UE Burmitrzem Żukowa! BRAWO MARIOLA!
Nie dla Kankowskiego08:51, 08.04.2024
... i POwców, z którymi namiętnie jeździł na wyborcze wycieczki, na rowerze. Propagandowo oczywiście.
Lula15:16, 08.04.2024
Ktoś wypisuje bzdury na temat wygranej /przegranej PO to *%#)!& i dziecinne. , Mariola Żmudzińska jest bezpartyjna i DOBRZE. pis mimo zaklęć wodza kaczyńskiego nie wygrał wyborów , stracił 2,500 głosów w stosunku do wyborów 15 października.
Bosko!00:00, 08.04.2024
Jest nadzieja na przyszłość 🍀🍀🍀
Jak 00:08, 08.04.2024
mi przykro Wojtusiu, Witusiu i Tomeczku🤣
jk00:14, 08.04.2024
też płaczę nad tymi biedactwami.
Jan melder 00:21, 08.04.2024
Koledzy i koleżanki niech by był kankowski chodź nie popieram ale balagan wspierać nie chce ludzie PiSu nie mogą wchodzić w rządzenie dla nich era się skończyła mam 68lat i będziemy oglądać stare czerwone mordy radnych które będą zajmować posadki. Nie chcemy pomników Kaczyńskich w Żukowie.
To nie Afryka00:15, 08.04.2024
Płyty Jumbo się zemściły i teraz lany będzie asfalt na drogi całej Gminy!
Witamy PiS00:24, 08.04.2024
Witamy PiS w gminie Zukowo. :( Przebierańców wybraliście???
Czas na znianę belfr01:26, 08.04.2024
POs.ańców aż zanadto w tej pos.anej gminie... Wystarczy.
Pozostałe komentarze
Krzysztof Kuźmicki00:02, 08.04.2024
Pan Kankowski okazuje się, też należy do psi-u
Michał05:59, 08.04.2024
Skoro Pan Kankowski należy do pis-u To dlaczego popiera go rudy?
Banino00:05, 08.04.2024
Nie tylko ona PIS w oczach układy i stare mordy na posadki niech w najgorszym będzie II tura byle dawna komuna nie wróciła won kaczor❤️
XD00:27, 08.04.2024
Ile mieszkasz w baninie? Od tego roku że nie widzisz, co odpindala kankoski ze swoją świtą, jak kleili się do Horały, a po zmianie władzy "kocham premiera tuska"?
Niezadowolony00:30, 08.04.2024
Pani Mariola umie ustawić SIEBIE. Ciekawe komu będzie się odwdzięczać za finansowanie kampanii. Trzeba patrzeć na ręce.
@00:32, 08.04.2024
A ty jak to piszesz to wyjmij je sPOd kołdry - uhaahaaaa
Joachim 00:43, 08.04.2024
Czy ma tupet i powie że jest polityczna stoi za partia Pisu ?od tego niech zacznie swoje urzędowanie wtedy przymkne oko na jej upodobanie i zacznę wierzyć na dobrą zmianę. 👍
@Joachim 00:59, 08.04.2024
Twoja wiara nikogo nie obchodzi bo ty raczej POwiec idący 3 drogą czyli niewierzący?
Ach... 01:41, 08.04.2024
POwcom utarła nosa? Nareszcie!
Wacławek01:02, 08.04.2024
Proponuję aby nowa Pani Burmistrz podała rękę odchodzącemu Burmistrzowi i zaproponowała mu stanowisko z-cy Burmistrza.W jedności siła dla dobra i szybkiego rozwoju gminy tym bardziej że odchodzący ze stanowiska ma dużą wiedze i doświadczenie.
To może01:22, 08.04.2024
być piekny gest który zjednoczy wszystkich zarazem może być przykładem dla innych.
Kankowski01:24, 08.04.2024
Też nie miał doświadczenia jak zaczął kadencję burmistrza,wziął się z Krowich łąk jak nauczyciel historii ze szkoły podstawowej ,też dali mu wszyscy szansę to teraz tej Pani też trzeba ją dać,niech sama wybierze sobie zastępcę tylko nie z tych młodych co dla lansu weszli w politykę.Pan Adam Okrój np też jest doświadczonym radnym i mógłby ją pokierować ,napewno młodzi z jej komitetu niedoświadczeni politycznie czy strażacy nie nadają się na "doradców" niech swoje pomysły przedstawiają ale nie na wyższych stanowiskach bo wtedy "utopią" Panią Mariole o to szybko.
Małgorzata 01:27, 08.04.2024
Do tanga trzeba dwojga, a Pan Kankowski współpracować nie umie.
To niemożliwe01:54, 08.04.2024
Ten człowiek brzydzi się współpracą. Trzeba mieć prawy charakter.
Re:06:24, 08.04.2024
On się nie nadaje. On by ręki nie podał. Poza tym, by miał za dużo pracy.
Prawda07:52, 08.04.2024
To jest baba i ma swoje psiapsi na stanowiska ....
sorry08:17, 08.04.2024
ale nigdy się tak nie robi, trzeba sobie dobrać zaufanych ludzi. Najlepsze wreszcie przed mani !!!
Michał 05:57, 08.04.2024
Poparcie Tuska dla Wojciecha Kankowskiego równa się przegrana na wsi. Nie można zaufać komuś, kogo filmuje osoba, która sama nie realizuje swoich obietnic. Nie można budować niczego na kłamstwie. Brawo. Gratuluje!!!
Michał 09:13, 08.04.2024
Brawo zgadzam się
Deweloper 06:00, 08.04.2024
Burmistrz Kankowski wygra ❤️
Jumba06:22, 08.04.2024
Już po mnie.
Re:06:33, 08.04.2024
On się nie nadaje. On by ręki nie podał. Poza tym, by miał za dużo pracy.
Obywatel 07:40, 08.04.2024
Oby miszcz od jumbozy i garbozy przegrał ! Brawo Zmudzińska !
serio07:49, 08.04.2024
Tak już macie asfalty ☀️i wszystko teraz będzie. 😅😅😅😅😅😅
Obywatel 08:31, 08.04.2024
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Oddechwolnosci08:42, 08.04.2024
Ależ w komentarzach „słychać” kwik odrywanych od koryta i koniec kolesiostwa”
Dajcie07:59, 08.04.2024
szansę kobiecie. Jak się nie sprawdzi to w następnych wyborach podziękujemy. Mam nadzieję, że gorzej już nie będzie. Najlepsze wreszcie przed nami🙂
Użytkownik08:02, 08.04.2024
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik08:30, 08.04.2024
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Developer 08:45, 08.04.2024
Toć to sioook ! I co my teru zrobim ???!!!
Obywatel 08:49, 08.04.2024
Jo jo, Wojtek, dobrze że przegrałeś Najlepsze wreszcie przed nami ! Miałeś prorocze hasło wyborcze. Nawet tego nie potrafiłeś ogarnąć, ofermo.
Copland6513:27, 08.04.2024
Wredota była z niego
jjo23:30, 08.04.2024
on jeszcze Żyje ,wiec nie była " wredota"
Pingwin 08:50, 08.04.2024
To niepoważne, by mieszać politykę do tak niskiego szczebla jakim jest gmina. Tu w ogóle nie powinno być polityki, tylko współpraca pomiędzy ludźmi, niezależnie od tego, z jakiego komitetu są. Niech patrzą sobie na ręce, ale też niech są konstruktywni.
nick08:51, 08.04.2024
niestety. były burmistrz jest za bardzo umoczony w różne układy i nie może być WICE burmistrzem. Nawet w imię zgody stowarzyszeń. Trzeba wyczyścić urząd z piątej kolumny po to żeby dobrze działał.
Akowiec13:24, 08.04.2024
Trzeba pozbyć się popleczników Kankowskiego, bo macki biznesowe są duże.
Obywatel 09:53, 08.04.2024
Proponuję uczcić pamięć kankowskiego - którejś jumbostradzie nadać jego imię i któryś garb też niech nosi imię byłego burmistrza
Alek 11:26, 08.04.2024
Jestem mieszkańcem Sulmina od kilku lat i patrząc jak gmina Sierakowice czy Stężyca odjechały gminie Żukowa to bardzo dobrze. W Sulminie od 7 lat nie powstało zupełnie nic. Drogi są fatalne. Aaa…jedna rzecz jaka powstała to położyli asfalt w stronę domu Pani sołtys i jej działek na sprzedaż. A drogi gdzie jest o wiele więcej domów dalej polne
mieszkaniec321:52, 08.04.2024
super,może ktoś w końcu zrealizuje swoje obietnice wyborcze,lodowisko superr i ten zapomniany basen,który Żurawicz obiecał 20 lat temu ,przypominamy się w tym temacie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz