Zamknij
REKLAMA

Uważaj na fałszywe e-maile ws. faktury za prąd! Zawierają niebezpieczny załącznik

11:17, 23.01.2020 | M.D/info: mat. pras.
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay

Jeśli otrzymałeś e-mail z adresu: [email protected] o nierozlicznych płatnościach za prąd, pod żadnym pozorem nie otwieraj załącznika! Zawarty w nim plik może doprowadzić do uszkodzenia komputera, a także kradzieży danych użytkownika. 

Oszuści, którzy podszywają się pod Energę, wysyłają e-maile informujące o nierozliczonych płatnościach. Wiadomości zawierają niebezpieczny załącznik. Zagrożenie mogą stanowić wiadomości e-mail przesyłane z adresu [email protected], o temacie „Zestawienie nierozliczonych dokumentow energa 2019”.

Dołączony do wiadomości plik Excel o nazwie „Zestawienie nierozliczonych platnosci.xls” po otwarciu i zaakceptowaniu uruchomienia makr pobiera na urządzenie szkodliwy plik.

Ostrzegamy, że plik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia (w tym zaszyfrowania danych), na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego. W związku z tym prosimy nie otwierać załączników dołączonych do wiadomości, które mogą budzić jakiekolwiek podejrzenia. Prosimy też o nie otwieranie łączy do stron internetowych, które wywołują jakiekolwiek wątpliwości. Rekomendujemy również weryfikację nagłówków wiadomości oraz ich nadawców - apeluje grupa Energa. 

Przykładowa treść wiadomości:

fot. nadesłane/Grupa Energa

(M.D/info: mat. pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

A ja A ja

0 0

A ja często dostaje info że jestem zadłużony i moje dane są w bazie komornika jakoś tak 10:02, 24.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone