Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Co z karnetami za parkowanie dla przedsiębiorców w centrum miasta?

11:19, 12.01.2022 | W.D.
Skomentuj fot.kolaż.oprac.W.D.
REKLAMA

W styczniu na forum kartuskiej Rady Miejskiej wrócić ma kwestia karnetów parkingowych dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w centrum miasta. W tej chwili nie maja oni możliwości wykupienia karnetu za parkowanie. To stwarza ogromne problemy przy dostawie towarów np. dla lokali gastronomicznych.

Kontrowersyjna uchwała kartuskiej Rady Miejskiej o strefach płatnego parkowania w mieście została jakiś czas temu skorygowana, gdy wyszło na jaw, że zawiera szereg zapisów, które wywołały oburzenie opinii publicznej. Okazuje się jednak, że nie wszystko doprecyzowano. Wciąż problem mają właściciele firm działający w ścisłym centrum miasta, czyli w strefie pierwszej. 

Zgodnie z zapisami uchwały nie mają oni możliwości wykupienia karnetów za parkowanie. Sygnalizowaliśmy tę sprawę na początku grudnia. Właściciele firm mają kłopot z dostawą i odbiorem towarów, bo teoretycznie za każdym razem powinni podbiegać do parkomatu, by uiścić opłatę za parkowanie. Zwłaszcza właściciele firm prowadzących działalność gastronomiczną, realizujący dostawy dla klientów, podkreślali, że jest to nierealne.

[ZT]37976[/ZT]

Temat pojawił się podczas ostatniej ubiegłorocznej sesji kartuskiej Rady Miejskiej. Przewodniczący RM Mariusz Treder złożył wniosek, by w uchwale o strefach płatnego parkowania wprowadzono zapis umożliwiający przedsiębiorcom z pierwszej strefy wykup karnetów. 

Sprawa wywołała burzliwą dyskusję. Sylwia Biankowska, zastępca burmistrza Kartuz zwróciła uwagę, że zapisy tego rodzaju są kwestionowane przez organy nadzoru, które wytykają, że uchwała o strefach płatnego parkowania nie może zawierać zapisów, które faworyzują jakąkolwiek grupę - w tym przypadku osoby prowadzące działalność gastronomiczną. Z kolei rady Tyberiusz Kriger zaproponował, by wprowadzić koperty komercyjne dla osób prowadzących firmy.

Sprawa nie została rozstrzygnięta. Sylwia Biankowska, zastępcza burmistrza Kartuz zapowiedziała, że Urząd Miejski przeanalizuje obowiązujące zapisy i przedstawi radnym możliwe rozwiązanie problemu. Sprawa ma być ponownie dyskutowana w styczniu br. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

StopStop

4 1

Albo płacą wszyscy, albo nie połaci nikt. 09:25, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nowy Kartuski ład nowy Kartuski ład

2 0

a czemu w Kartuzach nie protestuja przeciw podwyzkom parkowania i zrobieniem platnymi parkingami cale Kartuzy az pod las ??? widac bogaci sa Kaszubi i nowy ład im pasuje ,to moze jeszcze wiecej im podniesc ceny za parkowanie??? i zlikwidowac groszowe karnety parkingowe dla radnych i bezradnych co za grube pieniadze siedza w radzie i na stołkach, 13:36, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do nowy ladDo nowy lad

0 0

Dokładnie. Radni niech płacą tyle co inni 19:44, 14.01.2022


REKLAMA
0%