Od godz. 6.00 w niedzielę trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich. Z naszym aparatem byliśmy w lokalach wyborczych w Chmielnie oraz w pięciu lokalach wyborczych w Kartuzach.
Głosowanie w II turze wyborów prezydenckich rozpoczęło się o godz. 7 i potrwa do godz. 21. Do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza. Również mieszkańcy pow. kartuskiego chętnie biorą udział w wyborach.
Z naszym aparatem byliśmy w lokalu wyborczym mieszczącym się w Domu Kultury w Chmielnie, w trzech lokalach wyborczych zlokalizowanych na os. Wybickiego w Kartuzach, w lokalu w Urzędzie Miejskim w Kartuzach oraz w SP nr 2. Mieszkańcy chętnie pozowali do zdjęć - jak podkreślali dla nich to święto demokracji. Do urn wyborczych udawali się całym rodzinami, głosowali starsi i młodsi.
Głosowanie w Kartuzach:
[FOTORELACJA]29844[/FOTORELACJA]
Głosowanie w Chmielnie:
[FOTORELACJA]29842[/FOTORELACJA]
W II turze wyborów prezydenckich rywalizuje ze sobą dwóch kandydatów: Rafał Trzaskowski (kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy) oraz Karol Nawrocki (kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, prezes Instytutu Pamięci Narodowej).
O tym, że odbędzie się II tura wyborów prezydenckich rozstrzygnęły wyniki głosowania, które odbyło się 18 maja. Żaden z 13 kandydatów na prezydenta nie uzyskał wtedy ponad połowy ważnie oddanych głosów, w związku z tym do II tury przeszli dwaj z kolejno najlepszymi wynikami.
Druga tura jest rozstrzygająca. Prezydentem zostaje ten z kandydatów, który uzyska więcej głosów.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.