Zamknij
REKLAMA

Przemysłowe oprawy liniowe, czym się sugerować w ich wyborze?

09:58, 25.04.2019 | mat.partnera
REKLAMA

Coraz większa grupa przedsiębiorców rezygnuje z klasycznych form oświetlenia lampami świetlówkowymi oraz halogenami na rzecz nowoczesnych opraw liniowych wykorzystujących technologię led. Produkty te doskonale spisują się w wielu zastosowaniach, poczynając od oświetlenia hal magazynowych i produkcyjnych, zakładów produkcyjnych, poprzez warsztaty, garaże oraz przestrzenie gospodarcze, a na biurach oraz lokalach użytkowych kończąc. Cechują się one wyjątkowo prostym montażem oraz atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu spotkać je można także w przestrzeniach sklepowych.

Przemysłowe oprawy liniowe pozwalają przedsiębiorcom zoptymalizować koszty prowadzonej działalności gospodarczej poprzez zmniejszenie ilości zużywanej energii elektrycznej oraz wydłużenie czasu użytkowania poszczególnych źródeł oświetlenia. Jednocześnie pozostają one przyjazne dla środowiska, wykazując o wiele mniejszy wpływ na stan atmosfery niż tradycyjnie używane żarówki i świetlówki. Powyższe względy przesądzają o rosnącej popularności opraw liniowych oraz wzrastającym zainteresowaniu odbiorców taką formą oświetlenia pomieszczeń.

Rodzaje i typy opraw liniowych

Przemysłowe oprawy liniowe dostępne są w wielu formach i wariantach. Poza standardowymi ich cechami, związanymi z ich długością oraz mocą oświetleniową, różnią się one także materiałem, jaki wykorzystywany jest do stworzenia ich obudowy, a także sposobem montażu. Wyróżnia się kategorię opraw liniowych, które montowane są w sposób podtynkowy. Grupa ta dedykowana jest przede wszystkim do pomieszczeń wyposażonych w sufity wykonane w technologii podwieszanej. Druga kategoria opraw – lampy liniowe natynkowe doskonale sprawdza się w przypadku tradycyjnych sufitów i stropów, a montaż poszczególnych produktów polega na przytwierdzeniu ich na stałe do powierzchni sufitu. Często spotkać się można także ze zwisającymi przemysłowymi oprawami liniowymi, które stosowane są głównie tam, gdzie wymuszają to warunki lokalowe w postaci ponadprzeciętnej wysokości pomieszczeń. Niezależnie od kategorii, do której zaliczone zostaną konkretne oprawy liniowe, warto pamiętać o tym, aby wybierać sprawdzone produkty wiodących producentów i dystrybutorów, gwarantujących określone standardy jakości oraz zapewniających serwis gwarancyjny sprzedawanego osprzętu oświetleniowego.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze opraw liniowych?

Ważnym czynnikiem przy wyborze przemysłowych opraw liniowych jest pochodzenie i jakość diod służących oświetleniu. Wybór opraw i lamp wyposażonych w wysokiej jakości komponenty wydłuża możliwy czas eksploatacji osprzętu oświetleniowego, pozwalając cieszyć się jego bezawaryjną pracą. Warto też w tym kontekście zwrócić uwagę na to, jaki jest przewidziany przez producenta okres gwarancyjny, a także warunki realizacji gwarancji. Dzięki temu nawet w przypadku wystąpienia awarii lub usterki zakupionej oprawy, będziemy mogli liczyć na szybką jej naprawę lub wymianę na działający produkt. Zaoszczędzi nam to wiele czasu i niepotrzebnych stresów.

Więcej na stronie sklepu: https://www.eled.pl/liniowe_oprawy_LED_przemyslowe

 

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA