Zamknij
REKLAMA

Skok spadochronowy w tandemie – pomysł na niezapomniany upominek!

09:09, 31.05.2019 | mat.nadesłane
REKLAMA

Nie wiesz, co podarować na urodziny albo na rocznicę? Chcesz, by prezent był wyjątkowy? Pomyśl o podarowaniu skoku spadochronowego w tandemie!

Czekoladki, butelka dobrego alkoholu, kosmetyki, a może galanteria skórzana? Jeśli chcesz podarować coś jedynego w swoim rodzaju, zamiast banalnego upominku wybierz coś, co będzie zupełnie inne – skoki spadochronowe w tandemie!

Aktualnie coraz większą popularnością cieszą się podarunki inne niż rzeczowe – przeżycia, które na długi czas pozostają w pamięci. Skoki tandemowe idealnie wpisują się w ten trend.

Czym dokładnie jest skok spadochronowy w tandemie? Kto może wziąć w nim udział? Jak można podarować taki skok w prezencie? Ile trzeba będzie zapłacić za taki upominek? Sprawdź teraz!

Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?

Skok tandemowy, inaczej zapoznawczy, to rodzaj skoku spadochronowego, w którym biorą udział dwie osoby jednocześnie, które połączone są uprzężą tandemową – to pilot oraz pasażer tandemu.

Pilotem najczęściej jest instruktor spadochroniarstwa, który ma za sobą wiele podobnych skoków. Jest on odpowiedzialny za stronę techniczną przedsięwzięcia. Na jego plecach znajdują się spadochron tandemowy, który w zastawie posiada także spadochron zapasowy oraz automat spadochronowy. Natomiast pasażer nie musi mieć już żadnych doświadczeń w spadochroniarstwie.

Technika skoków tandemowych wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie została opracowana pod koniec lat siedemdziesiątych. W Polsce zaczęto stosować je w latach dziewięćdziesiątych.

Kto może wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie?

Jedną z najważniejszych zalet skoków spadochronowych w tandemie jest ich łatwa dostępność. Pasażer tandemu nie musi brać udziału w czasochłonnych i drogich szkoleniach, treningach, a także nie musi przedstawiać zaświadczenia od lekarza o stanie swojego zdrowia.

Skoki spadochronowe w tandemie są też z tego powodu kapitalnym pomysłem na prezent na różne okazje – urodziny, imieniny, rocznice, śluby i inne ważne dni, gdy chcemy podarować bliskiej nam osobie coś wyjątkowego.

Musimy jednak pamiętać o tym, że skoki tandemowe mają także określone przeciwwskazania, które warto wziąć pod uwagę wtedy, gdy chcemy wręczyć taki upominek.

Główne przeciwwskazania do skoków w tandemie to:

-wzrost poniżej 120 cm

-waga większa niż 120 kg – jest zależna od sprzętu spadochroniarskiego

-ostre schorzenia układu oddechowego i krwionośnego

-wrodzona łamliwość kości

-niestabilność kręgosłupa

-epilepsja

-choroby psychiczne mogące zagrozić bezpieczeństwu skoku


Skok spadochronowy w prezencie – jak go wykupić i ile za niego zapłacimy?

Gdy zamierzamy podarować bliskiej osobie skok spadochronowy w tandemie, w takim przypadku najlepiej wybrać ośrodek, w którym możemy wykupić voucher upominkowy – to możliwe między innymi w ośrodku organizującym skoki spadochronowe - skacz.pl.

Voucher to rodzaj zaproszenia, które możemy wręczyć jako upominek. Osoba, która otrzyma voucher upominkowy, może samodzielnie wybrać dla siebie termin skoku. Wystarczy, że wejdzie na stronę internetową organizatora, a następnie wybierze interesujący ją termin. Ma na to aż rok po wykupieniu vouchera.

Ile będziemy musieli zapłacić za skok spadochronowy w tandemie? Ceny zależne są przede wszystkim od wybranej wysokości skoku, która jest powiązana z czasem swobodnego spadania, a także z dodatkowymi usługami, które możemy wykupić.

Za skok z wysokości 3000 metrów zapłacimy około 600-700 złotych w zależności od organizatora. Z kolei skok z wysokości 4000 metrów to wydatek rzędu około 850-900 złotych. W cenie około 250-300 złotych możemy także wykupić usługę filmowania i fotografowania wyczynu – warto ją wybrać, aby obdarowana osoba otrzymała także niezwykłą pamiątkę po swoim wyczynie.

Zatem wtedy, gdy chcesz podarować ważnej osobie taki upominek, który będzie dla niej jedyny w swoim rodzaju, pomyśl o wręczeniu vouchera na skok spadochronowy w tandemie. Ten prezent na pewno na długi czas pozostanie w pamięci osoby, która go otrzymała i skorzystała z niecodziennej okazji do lotu w przestworzach!

REKLAMA
(mat.nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone