Zamknij
REKLAMA

Czy konsolidacja długu to dobry pomysł?

09:11, 24.06.2019 | mat.partnera
fot.nadesłane
REKLAMA

Zaciągnąłeś kilka szybkich pożyczek i już wiesz, że będziesz miał problem z oddaniem pieniędzy? Przed nadejściem terminu spłaty skonsoliduj swoje zadłużenie. Dowiedz się, jak to zrobić i co dzięki temu zyskasz.

Konsolidacja długu – podstawowe informacje

Czym jest konsolidacja długu? Termin ten został zarezerwowany dla połączenia co najmniej dwóch zobowiązań w jedno i wydłużenia okresu spłaty zadłużenia. W efekcie osoba mająca problem ze spłatą pożyczek, kredytów czy zadłużenia na kartach kredytowych dostaje dodatkowy czas na zdobycie pieniędzy.

Osoby zadłużone, które mają kłopot z domknięciem domowego budżetu, nie powinny czekać, ale jak najszybciej sprawdzić, czy mają szansę skonsolidować swoje zadłużenie. Co do zasady konsolidacja jest możliwa wówczas, gdy nie ma opóźnienia w spłacie kolejnych rat. Negatywna historia kredytowa może spowodować, że jedynym wyjściem z sytuacji będą pożyczki dla zadłużonych.

Pożyczka czy kredyt konsolidacyjny – co wybrać?

Jeżeli masz coraz większe trudności z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań i jesteś zainteresowany konsolidacją długu, to do wyboru masz dwa produkty – kredyt konsolidacyjny i pożyczkę konsolidacyjną. Czym się one różnią?

Zarówno kredyty, jak i pożyczki konsolidacyjne są przeznaczone dla osób chcących wydłużyć termin spłaty zaciągniętych zobowiązań i obniżyć wysokość miesięcznej raty. Od strony technicznej kredyty są udzielane wyłącznie przez banki, a pożyczki konsolidacyjne – podobnie jak pożyczki dla zadłużonych – również przez pozabankowe instytucje finansowe.

Skorzystałeś z pożyczki przez internet, a następnie zaciągnąłeś kolejne? Masz już opóźnienia w spłacie zobowiązań? W takiej sytuacji bank może odrzucić Twój wniosek o kredyt konsolidacyjny. Wówczas rozwiązaniem są pożyczki dla zadłużonych, czyli pożyczki bez baz.

Czy konsolidacja długu się opłaca?

Opłacalność konsolidacji długu zawsze zależy od indywidualnej sytuacji klienta. Jeżeli jednak skorzystałeś z pożyczki przez internet, do tego masz aktywną kartę kredytową i spłacasz kredyt gotówkowy, a łączna wysokość zobowiązań jest coraz większym obciążeniem dla Twojego budżetu, konsolidacja może być korzystnym rozwiązaniem.

Wybierając konsolidację długów, możesz liczyć, że:

-w ciągu miesiąca będziesz płacił tylko jedną ratę zamiast kilku – dzięki temu łatwiej będzie Ci spłacać kredyt lub pożyczkę konsolidacyjną w terminie,

-miesięczna rata będzie niższa i dopasowana do Twoich aktualnych możliwości finansowych – nie musisz się obawiać nadmiernego obciążenia domowego budżetu,

-polepszysz swoją zdolność kredytową – w razie konieczności będziesz mógł zaciągnąć dodatkowo pożyczkę przez internet,

-Twoja historia kredytowa będzie prezentować się lepiej – pożyczki dla zadłużonych nie będą już jedynym dostępnym dla Ciebie produktem, 

-ustalisz dogodny dla siebie termin spłaty raty pożyczki konsolidacyjnej, np. po dniu, w którym otrzymujesz wynagrodzenie.

Mimo że konsolidacja długu ma sporo zalet, to ma też wadę – wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wydłużenie terminu spłaty oznacza, że wzrośnie całkowity koszt kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej.

Nie mam szansy na kredyt konsolidacyjny – co dalej?

Jeżeli Twoje zadłużenie zostało ujawnione w BIK, masz małą szansę na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego. Dzieje się tak dlatego, że banki mają obowiązek dokładnie weryfikować zdolność kredytową każdego klienta. Co w takiej sytuacji?

Wciąż masz szansę na wyjście na prostą, ale musisz rozważnie wybrać pożyczkę, z której skorzystasz. Jednym z nielicznych rozwiązań są pożyczki dla zadłużonych. Firmy specjalizujące się w ich udzielaniu nie sprawdzają wybranych baz dłużników, zatem mając stałe źródło dochodów, masz możliwość skorzystać z pożyczki przez internet, która pozwoli Ci na uregulowanie dotychczasowych zobowiązań.

Pożyczki dla zadłużonych bez baz różnią się pod wieloma względami. Pamiętaj, aby przed złożeniem wniosku o pożyczkę, dokładnie przeanalizować dostępne oferty – tylko w ten sposób znajdziesz najkorzystniejszy dla siebie produkt.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA