Zamknij
REKLAMA

Kolejne zmiany w Biedronkach: pierwszeństwo dla seniorów i godzina przerwy

11:54, 24.03.2020 | M.Dz./info: mat.pras.
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/Magda Dzienisz

Sieć sklepów Biedronka wprowadziła kolejne zmiany w związku z pandemią koronawirusa. Klienci w wieku 65+ będą mieli pierwszeństwo wejścia do sklepu w pierwszej godzinie otwarcia, a także pierwszeństwo w kolejce. Ponadto przez godzinę: od 13.30 do 14.30 sklepy mają być zamknięte, skrócono też czas ich otwarcia.

Jak informuje biuro prasowe sieci, seniorzy w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa są grupą szczególnie zagrożoną. Osoby starsze (powyżej 65 roku życia) w pierwszej godzinie funkcjonowania sklepu będą mogły wejść do niego jako pierwsze. Wszystko po to, by przebywały w sklepie jak najkrócej i były przez to jak najmniej narażone na zachorowanie. Biedronka wzmacnia też zalecenia dotyczące priorytetowej obsługi seniorów przy kasie – na prośbę seniora pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie osoby starszej w kolejce.

Pomoc w zakupach

Dodatkowo od wtorku, 24 marca, w sklepach sieci zostaną umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce. Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na www.biedronka.pl. W ten sposób Biedronka stanie się łącznikiem między potrzebującymi seniorami i osobami, które mieszkają w ich sąsiedztwie i chcą nieść pomoc. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość.

Aby umożliwić seniorowi płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia, Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Wszyscy seniorzy, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania także karty „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Przekażą ją następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce. Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

Jeśli jednak starsza osoba zdecyduje się przyjść do Biedronki, zapraszamy ją w pierwszej godzinie funkcjonowania placówki – skorzysta wtedy z pierwszeństwa wejścia do sklepu. To ważne, byśmy wszyscy w tej nowej sytuacji zatroszczyli się o osoby starsze. Wykażmy się wrażliwością i wyrozumiałością, pomóżmy im w codziennych czynnościach takich jak zakupy - podkreśla Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki, wspierającej seniorów.

Godzina przerwy

To nie jedyne regulacje, które wprowadziła sieć. Niektóre sklepy otwarte mają być do 20.00. Dodatkowo najczęściej w godz. 13.30-14.30 (każdy sklep może wprowadzić różne godziny) nastąpić ma przerwa techniczna, aby załogi mogły bez kontaktu wymienić się i zrobić rozliczenie. 

(M.Dz./info: mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

Biedronka ŻukowoBiedronka Żukowo

3 7

Dlaczego małe sklepy mają czysto, nawet jak się płaci do kasy to mają szkło są ostrożni, Biedronka to masakra bym już tam nie szła zjem to co jest, nie dość że każdy ma gdzieś i ludzi bardzo dużo i jakieś kasjerki są na zastępstwie nic nie rozumieją jak się płaci i kładzie rzeczy to kasjerka kasjer ma poczekać i następna osoba a oni nie patrzą następne żadnego cm i dawajcie , takie są nieodpowiedzialne bardzo powinno im wytłumaczyć, dlatego przeżyję i pójdę spokojna, Biedronka powinna być zamnięta do odwołania do tego czasu. 13:20, 24.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WacekWacek

6 1

Pisz po polsku, bo tego sie czytać nie da. 13:38, 24.03.2020


Niewiem Niewiem

2 0

Niewiem gdzie byłaś ale na pewno nie w biedronce, chyba liczysz na zysk pracując w małym sklepie.! 17:39, 24.03.2020


Jestem za!!! Jestem za!!!

4 5

no właśnie jestem za, też widziałam pełno ludzi w Biedronce bez żadnego stresu, też sie zastanawiam dlaczego ludzie nie potrafią żyć i iść do normalnego sklepu do tego czasu, do Biedronki pójdziecie jak epidemia się zakończy, bo jak narazie robią wszystko na odwrót i może stać się gorzej 13:29, 24.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jaki sklep Jaki sklep

3 1

Jaki sklep uważasz za normalny. W małym sklepiku też sporo ludzi przechodzi na małej powierzchni i niemyśl że jak będzie wirus to kogoś Ominie. Baju Baju może zysk większy jedynie dla sklepików i ich sprzedawców o to chodzi? 17:48, 24.03.2020


OdbiórOdbiór

4 2

Zakupy seniorzy mogliby odbierać w drzwiach ewakuacyjnych. I tam mogła by być dla nich też kasa może? 15:45, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkkkkkk

2 1

delikatesy Centrum w Kartuzach polecam.Super obsługa i przestrzeganie zasad . 15:56, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwewrtqwewrt

1 1

seniorzy niech lepiej siedzą w domu 01:50, 26.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

romrom

0 0

trzeba ich jakoś wyciągnąć z chaty, może jakaś promocję jeszcze dla seniorów. 18:37, 29.03.2020


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone