Pływanie. Jakub Skierka startuje w Mistrzostwach Europy

10:27, 06.08.2018 M.D Aktualizacja: 10:54, 06.08.2018
Skomentuj Jakub Skierka. fot. Polski Związek Pływacki Jakub Skierka. fot. Polski Związek Pływacki

Jakub Skierka to kolejny sportowiec pochodzący z Kartuz, który startuje w Mistrzostwach Europy w Glasgow. W niedzielę 20-latek zmagał się na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Zajął 31. miejsce. Start w jego koronnej konkurencji - 200 m grzbietem już we wtorek.

Pływak Jakub Skierka, wychowanek UKS Trops Kartuzy, reprezentuje biało-czerwone barwy w Mistrzostwach Europy w Glasgow. Pochodzący z Kartuz zawodnik ma za sobą już pierwszy start: w niedzielę popłynął w eliminacjach na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Zajął 31. miejsce z czasem 55,60.

Ten start nie był dla niego priorytetem. Już jutro 20-letni zawodnik popłynie w swojej koronnej konkurencji - 200 m stylem grzbietowym. Eliminacje rozpoczynają się około godz. 10.45, półfinały przewidziano około godz. 18.00, zaś finał w środę o 18.30.

Jakub Skierka obecnie jest zawodnikiem TP Zielona Góra, gdzie trenuje pod okiem Jacka Miciula.

Przypomnijmy, że Kartuzy na Mistrzostwach Europy w Glasgow mają jeszcze jednego reprezentanta - to kolarz Szymon Sajnok. W sobotę startował w omnium, gdzie otarł się o podium i zajął 4. miejsce. Zmagania Szymona na szosie rozpoczną się 12 sierpnia o godz. 11.30.