Zamknij

Żukowo. Noc Muzeów: gra miejska, taniec z ogniem i setki zwiedzających

10:35, 20.05.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. OKiS Żukowo/M. Mielewczyk

Tegoroczna Noc Muzeów w Żukowie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Około sto drużyn wzięło udział w grze miejskiej, setki osób korzystały też z innych atrakcji zorganizowanych przez OKiS: zwiedzania kościołów, koncertu czy widowiskowego pokazu tańca z ogniem. 

Uczestnicy Nocy Muzeów w Żukowie mogli przenieść się w czasy średniowiecza, gdy na ziemi żukowskiej istniał klasztor norbertanek. Zorganizowano tu specjalną grę miejską pn. "Poszukiwanie norbertańskiego skarbu". Drużyny, zwiedzając historyczne miejsca w Żukowie, musiały wykonać przeróżne zadania. Dla każdej grupy przewidziano nagrodę. W tegorocznej grze miejskiej wzięło udział około 100 drużyn - to dotychczasowy rekord frekwencji.

fot. OKiS Żukowo

Oprócz tego odwiedzający Żukowo mogli zwiedzić wnętrze kościołów: pw. WNMP i kościoła św. Jana. Koncert muzyki dawnej dał zespół La Campagna. Na Placu Mariackim odbył się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Shikardos. Można było posmakować także ziołowych herbat i klasztornej strawy, odbyły się warsztaty kaligrafii i malowania na drewnie. 

fot. OKiS Żukowo

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

GenoGeno

3 2

Atrakcje na miare XXI wieku hahahaha. gdzie te tłumy? 11:42, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Żukowo Żukowo

2 0

A oni ciągle w tym średniowieczu. 12:31, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone