Zamknij
REKLAMA

Tadeusz Podymiak z kartuskiej fundacji EDS laureatem Bursztynowej Róży

12:19, 09.12.2019 | W.D.
Skomentuj fot.W.Drewka
REKLAMA

Nagrodę specjalną podczas tegorocznej gali Nagrody Bursztynowego Mieczyka otrzymał Tadeusz Podymiak, prowadzący w Kartuzach Fundację Edukacji i Działań Społecznych. Odebrał on "Bursztynową różę", nagrodę Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych. 

Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego przyznawane są już od 25 lat i stanowią wyraz podziękowania dla organizacji pozarządowych za ich aktywność. Z inicjatywy Fundacji Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w 1994 roku, ówczesny Wojewoda Gdański Maciej Płażyński ustanowił Nagrodę Bursztynowego Mieczyka w celu promocji i wzmocnienia działań obywatelskich na Pomorzu.

 - Tegoroczna, jubileuszowa gala, jak co roku, daje nam możliwość promocji najlepszych inicjatyw i uhonorowania, tych którzy poprzez swoją działalności starają się, aby świat stawał się lepszy i możliwe było spełnianie marzeń. To coroczne spotkanie jest formą publicznego podziękowania i docenienia pracy wolontariuszy, działaczy i liderów, którzy przyczyniają się do rozwoju regionu pomorskiego - podkreśla marszałek Mieczysław Struk.

fot.Fundacja EDS

Jedną z osób wyróżnionych podczas sobotniej gali był Tadeusz Podymiak, który odebrał "Bursztynową różę" za wieloletnie i konsekwentne działania na rzecz integracji sektora pozarządowego w regionie.

Tadeusz Podymiak pracuje na rzecz trzeciego sektora od 1991 roku. Od 2006 roku działa w ramach Fundacji Edukacji i Działań Społecznych w Kartuzach. Od ośmiu lat Fundacja prowadzi Centrum Organizacji Pozarządowych, a od 2013 roku Tadeusz Podymiak pełni funkcję sekretarza Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Jest też członkiem Komitetu Monitorującego RPO 2014-2020 i Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, jest też aktywnym działaczem w Pomorskiej Sieci Centrum Organizacji Pozarządowych i ekspertem trzeciego sektora.

- Praca w NGO jest bardzo różnorodna, wymaga wielu kompetencji, dużej elastyczności, umiejętności uczenia się, otwarcia na nowości, szybkiego reagowania - mówi Tadeusz Podymiak. - Przy okazji tego wyróżnienia nasuwa się pewna refleksja. Nikt nie działa sam, nikt nie działa w próżni. Są liderzy i są ludzie z drugiej linii, zaplecza. Ci co mnie znają, wiedzą że jestem człowiekiem drugiej linii, wspomagającym liderów. Dlatego dziękuję Kapitule Bursztynowego Mieczyka za docenieniem ludzi z drugiego planu.

Pakiet Szyty na Miarę, nagrodę w wysokości 2 tys. zł, przyznaną przez Fundację RC oraz Narodowy Instytut Wolności otrzymała również żukowska Fundacja Ocalić Źródło im. bł. Salomei Teresy Dyl-Sosnowskiej. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

FritzFritz

0 1

Kto sponsorował? 16:16, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WIKINGWIKING

0 0

Brawo !!! Wielkie gratulacje ! 10:12, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz