Zamknij

Masz pomysł jak zachęcić do deklarowania kaszubszczyzny? Weź udział w konkursie ZK-P

12.03, 23.03.2021 W.D
Skomentuj fot.W.D.
REKLAMA

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zorganizowało konkurs na krótki  radiowy lub telewizyjny spot reklamowy, który będzie zachętą do złożenia deklaracji o używaniu języka kaszubskiego oraz przynależności do kaszubskiej wspólnoty etnicznej w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Przypominamy, że 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Będzie się odbywał głównie przez internet i jest obowiązkowy. Kaszubskie organizacje zachęcają, by w formularzu wskazywać swoją kaszubską przynależność etniczną i fakt posługiwania się językiem kaszubskim. 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało konkurs na spot reklamowy Konkurs na spot reklamowy pt. “Jo, jô jem Kaszëba!” odbędzie się w dniach od marca do kwietnia 2021 r. Spot reklamowy może mieć wymiar humorystyczny. 

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Uczestnikiem konkursu może być osoba bądź grupa osób.

Spośród nadesłanych prac najlepsze zostaną nagrodzone. Najlepsze prace filmowe zostaną wykorzystane jako materiał promujący używanie języka kaszubskiego i deklarowanie przynależności do kaszubskiej wspólnoty etnicznej w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 i opublikowane na kanałach informacyjnych Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Prace można wysyłać na adres mailowy biura ZKP: [email protected].

(W.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jojo

1 0

I jeszcze jeden dodatkowy język dla dzieci w szkole wlepią. 18:08, 23.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%