Zamknij

Glincz na podium w konkursie Piękna Wieś Pomorska

21:03, 07.09.2021 | oprac.W.D.
Skomentuj fot.UM Żukowo
REKLAMA

W tegorocznej edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska miejscowość Glincz (gm. Żukowo) zajęła trzecie miejsce. 

Najpiękniejszą Wsią Pomorską 2021 została Żuławka Sztumska, w gminie Dzierzgoń, drugie miejsce zajęła wieś Swołowo w gminie Słupsk, a trzecie właśnie Glincz. Sołectwo otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł dla sołectwa. 

Glincz najpierw zajął pierwsze miejsce na etapie gminnym, następnie wygrał zmagania na szczeblu powiatowym. W skali całego województwa zajął świetne trzecie miejsce!

- Jako reprezentant mieszkańców Glincza jestem zaszczycona wyróżnieniem na tak wysokim szczeblu. Jak powiedział Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego, komisja konkursowa zwracała uwagę na ogólny wygląd wsi, troskę o stan środowiska czy formy aktywizacji i zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalnej społeczności - mówi Sołtys Glincza Izabela Małycha. - Myślę, że szczególnie te ostanie kryteria, czyli zaangażowanie i aktywność naszych mieszkańców jest na najwyższym poziomie, za co im bardzo dziękuję i gratuluję. Glincz jest bardzo urokliwy, cieszę się i jestem dumna, że mogę tu mieszkać

W Glinczu zameldowanych jest obecnie 1244 mieszkańców, to o 34 więcej niż na koniec ubiegłego roku.

- Gratuluję pani sołtys, radzie sołeckiej oraz wszystkim mieszkańcom Glincza - podkreśla burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Państwa obecność na podium wojewódzkiego konkursu to kolejny dowód na to, że nie brakuje w naszej gminie malowniczych miejsc. Już teraz zachęcam kolejne sołectwa do udziału w konkursie, gdy tylko zostanie on ogłoszony.

W tegorocznej edycji konkursu Wieś Pomorska oceniono 14 wsi oraz 13 zagród.

(oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Brawo!Brawo!

10 1

Mądra i inteligentna oraz pracowita kobieta na stanowisku sołtysa, i dlatego są efekty. Gratuluję! A mieszkańcom zazdroszczę. Pozdrowienia z Przyjaźni. 21:53, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoberBober

2 2

Pewnie patrzyli na podwórko i porządek na ćwiartkowej 9 temu dostali miejsce na podium 06:19, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OkoOko

1 0

Idź weź i posprzątaj. Bądź dobry. 18:10, 08.09.2021


0%