Zamknij

Powstała "Platforma Kultury" - katalog artystów z powiatu kartuskiego

12.23, 22.11.2022 M.Dz. Aktualizacja: 15.05, 22.11.2022
Skomentuj fot. screen z: http://kultura.kartuskipowiat.pl/
REKLAMA

Starostwo Powiatowe uruchomiło portal mający być bazą artystów z powiatu kartuskiego. Dołączyć do niego mogą zespoły muzyczne, pieśni i tańca, fotografowie, pisarze, malarze, twórcy ludowi itp. 

Od ponad miesiąca działa Platforma Kultury. To projekt realizowany przez Wydział Edukacji Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach. 

O cel tego przedsięwzięcia i jego koszt spytał starostę na listopadowej sesji powiatu radny Paweł Kowalewski. 

- To projekt mający na celu promocję oferty kulturalnej i artystycznej twórców naszego powiatu - podkreśla starosta Bogdan Łapa w odpowiedzi na interpelację. - Na stronie tej umieszczono profile artystów z informacjami na temat ich pracy, twórczości i aktualnych projektach. W związku z tym wysłano do ponad trzydziestu artystów, pisarzy, twórców, listy zapraszające do dołączenia do naszej „platformy kultury”.

Do katalogu artystów dołączyć może każdy chętny twórca. Jest podział na zespoły muzyczne, zespoły pieśni i tańca, osoby zajmujące się fotografią i filmem, malarstwem, garncarstwem czy literaturą itp. Dołączyć mogą również kaszubscy twórcy ludowi. 

Na stronie należy wypełnić kwestionariusz online, dodać zdjęcia, swoją muzykę oraz filmy. Można dołączyć link do strony internetowej czy stron w mediach społecznościowych.

- Dzięki portalowi kultury znacznie łatwiej można dotrzeć do twórców i artystów, których twórczość będzie można przedstawić szerszej publiczności, podczas wydarzeń i imprez organizowanych przez instytucje kultury nie tylko z naszego powiatu - podkreśla starosta kartuski. 

Starosta poinformował również, że koszt projektu wyniósł 5 900,31 zł brutto. 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Pisiorek Pisiorek

4 2

Tu na kaszubach sami artyści 13:40, 22.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

POWIEDZPOWIEDZ

2 0

Pisiolku co tym masz do zaoferowania prócz idiotyzmu. 16:16, 22.11.2022


KinomanKinoman

5 0

W urzędzie mamy jednak jedynego niepowtarzalnego artystę coś jakby Alfred Hitchcock Tu nigdy nie wiadomo kiedy i jak zakończą się inwestycje - życie w tej gminie przyprawia o dreszcz emocji 13:48, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

# kinoman # kinoman

8 1

Racja, na deptaku horror można kręcić. To jest niezły artysta 👍👍👍 13:55, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%