Zamknij

Młodzież z Niemiec i Polski spędziła wspólnie intensywne pięć dni

14:14, 18.09.2018 | nadesłane/oprac.M.B.
REKLAMA
Skomentuj

Przez pięć dni ubiegłego tygodnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej gościli rówieśników z niemieckiej szkoły Marienschule z Hamm.

Uczniowie dzięki oryginalnej formule edukacyjnej mieli okazję poznać Gdańsk i jego historię. Zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, spacerowali po Sopocie. Nie zabrakło też atrakcji na miarę nastolatków. Zabawy w centrum jump-city i gry w kręgle były dopełnieniem poznawania się młodzieży. Wspólnie spędzony czas dzięki grom integracyjnym i animacjom językowym pomógł pokonać młodym ludziom barierę językową, nauczył współpracy i zaowocował nowymi przyjaźniami.

Po tygodniu pełnym wrażeń i atrakcji młodzież niemiecka przyjechała do Kartuz, aby poznać bliżej rodziny swoich nowych przyjaciół oraz ich miasto. Zostali przyjęci przez burmistrza w Urzędzie Miasta, gdzie mieli też okazję spotkać młodzież ze szkoły w Duderstadt. Końcowym akcentem była wizyta w gmachu szkoły. Tam zostali mile przywitani przez dzieci z zespołu "Słunôszka".  Poczęstunek, w którym uczestniczyli też rodzice oraz prezentacja multimedialna podsumowująca pięć wspólnie spędzonych dni, zamknął kolejny projekt wymiany polsko - niemieckiej. W tym roku szkolnym będzie miała miejsce rewizyta, w czasie której dzieci z Polski odwiedzą swoich nowych przyjaciół.

(nadesłane/oprac.M.B.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone