Zamknij

Kartuzy. Młodzi zdolni uczniowie zakończyli edukacyjny projekt w SP nr 1

10:52, 11.03.2019 | nadesłane: SP nr 1, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane/SP nr 1

W miniony weekend 36 zdolnych uczniów z różnych szkół z terenu powiatu kartuskiego i kościerskiego rozpoczęło ostatni zjazd w ramach projektu edukacyjnego Młodzi Zdolni organizowanego przez SP nr 1. Były pokazy dronów, zajęcia z robotyki, zajęcia sportowe i seans filmowy. Na koniec uczestnicy otrzymali indeksy i dyplomy.

Mocnym akcentem zakończono drugą edycję projektu edukacyjnego Młodzi Zdolni, który organizowała Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. 8 i 9 marca odbył się ostatni zjazd - Noc Młodych Zdolnych, którego hasłem przewodnim było: POKOLENIE C (Pokolenie Cyber). W ostatnim zjeździe w ramach projektu wzięło udział 36 młodych, zdolnych uczniów z różnych szkół z terenu powiatu kartuskiego i kościerskiego. Czekali na nich nauczyciele Jedynki oraz przygotowane przez nich niespodzianki.

Odbyły się warsztaty z szeroko pojętej wiedzy o dronach. Spotkania w grupach prowadzili wykwalifikowani instruktorzy, a przede wszystkim pasjonaci. Każde zajęcia kończyły się nauką operowania dronami w hali sportowej. Jednocześnie inna grupa programowała roboty i uczyła się ich praktycznego wykorzystania. Niesamowite godziny spędzone z wykorzystaniem sprzętu, komputerów, a przede wszystkim pod okiem najlepszych fachowców sprawiły, że uczestnicy wychodzili z zajęć zadowoleni i pełni energii. Gdy zakończyły się z warsztaty z dronami i robotami, wszyscy przeszli na halę sportową, by rywalizować w konkurencjach sportowych. Były emocje, a przede wszystkim dobra zabawa. Na koniec tej nocy – seans filmowy, którego końca niektórzy nie dotrwali i…zasnęli. Po kilku godzinach snu, pobudka i wspólne śniadanie, a potem zajęcia humanistyczne i językowe.

fot. nadesłane

W południe 9 marca odbyło się uroczyste zakończenie projektu. Indeksy i dyplomy 36 uczestnikom projektu wręczyli Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, dyrektor Jedynki Dariusz Zelewski i Koordynator Projektu Aneta Kulwikowska. Wyróżniono i podziękowano licznym wolontariuszom z klas 7 i 8 szkoły, którzy uczestniczyli we wszystkich zjazdach oraz prowadzącym zajęcia – nauczycielom Jedynki.

Aneta Kulwikowska – koordynator projektu "Młodzi Zdolni’’ podkreśla, że projekt zakończył się sukcesem - oprócz korzyści edukacyjnych, dzieci nabyły również kompetencje społeczne, nauczyły się współpracy, odpowiedzialności za grupę, a także odnajdywania się w nowym zespole. 

- Przede wszystkim jestem szczęśliwa ze kolejny projekt się odbył i to z takimi zdolnymi dzieciakami. Ogromną zaletą tego projektu jest fakt, że traktujemy uczniów po partnersku. Inspirujące było to, że mogliśmy spędzić noc z pokoleniem C i zrealizować zajęcia które zapamiętają do końca życia. Dzięki sobotnim spotkaniom, które trwały od grudnia ubiegłego roku mogliśmy zaszczepić w niech chęć rozwoju edukacyjnego ale tez pokazać jak mądrze korzystać z nowoczesnych technologii. W tej edycji zaangażowanie nauczycieli i pomoc uczniów klas 7 i 8 przeszła moje najśmielsze oczekiwania - zaznacza.

fot. nadesłane

Dariusz Zelewski – dyrektor Jedynki wyraził radość, że z niektórymi uczestnikami projektu będzie dane pracować od września.

- Wielu z nich już złożyło deklarację nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w klasie 7 dwujęzycznej, jak również w klasie 6, która od nowego roku szkolnego uczyć się będzie w doskonale wyposażonym budynku przy ul. Piłsudskiego. Przypominamy, że deklaracje można składać do 20 marca w sekretariacie szkoły - mówi dyrektor placówki.

Szczegóły na stronie https://sp1kartuzy.edupage.org/

(nadesłane: SP nr 1, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


RodzicRodzic

4 1

Super inicjatywa! Bardzo dziękuję organizatorom za szansę dla mojego syna. 13:24, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone