Zamknij

Uczniowie z Szopy sprawdzali, kto może zostać astronomem

10:01, 18.09.2020 | mat.pras./oprac.W.D.
Skomentuj fot.Mała Szkoła w Szopie
REKLAMA

Uczniowie Małej Szkoły w Szopie mieli okazję spojrzeć w niebo z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Szkoła wzięła udział w całodniowych zajęciach e-Planetobus.

Niebo w zasięgu ręki "E-Planetobus" to interaktywny pokaz nieba na żywo. Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik pokazują, że aby zostać badaczem kosmosu nie trzeba mieć ogromnego teleskopu. Każdy może obserwować niebo i poznawać zagadnienia związane z kosmosem. W czasie zajęć online uczniowie poznają Układ Słoneczny i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie. Wybierają się też na wycieczkę w kierunku wybranej przez siebie planety i przekonają się, czym jest zaćmienie. Każde dziecko będzie mogło samodzielnie przeprowadzić eksperyment obrazujący to zjawisko.

fot.Mała Szkoła w Szopie

Takie zajęcia odbyły się w Małej Szkole w Szopie (gm. Sierakowice. Zajęcia online "E-Planetobus" to część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym. W tym roku z zajęć skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy. Celem programu Nauka dla Ciebie jest wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz popularyzacja nauki wśród uczniów, poprzez aktywności oparte na samodzielnym eksperymentowaniu. 

fot.Mała Szkoła w Szopie

fot.Mała Szkoła w Szopie

(mat.pras./oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

................................

4 2

Myślałem, że na zdjęciu jest koronawirus ale w szopie żaden wirus nie przeżyje. 10:31, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KodomitaKodomita

0 3

A była tęcza? 11:47, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz