Klub Studencki "Pomorania" uhonorował Medalem Stolema Artura Jabłońskiego, doktora nauk humanistycznych, dziennikarza, historyka, pisarza, założyciela Radia Kaszëbë.
Medal Stolema, zwany nieraz „kaszubskim Noblem”, to wyróżnienie nadawane przez Klub Studencki "Pomorania" od 1967 r. osobom szczególnie zasłużonym dla kultury Kaszub i całego Pomorza.
W tym roku do grona "Stolemowców" dołączył dr Artur Jabłoński - doktor nauk humanistycznych, dziennikarz, historyk, pisarz, samorządowiec, założyciel Radia Kaszëbë i polsko-kaszubskiej szkoły podstawowej "Naja Szkòła" w Wejherowie, prezes stowarzyszenia Perspektiva Kaszëbskô, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w latach 2004-2010, były wiceprezes stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota.
Do grona "Stolemowców" został wprowadzony przez dr. Dariusza Majkowskiego - Stolema za 2023 rok.
Sala była pełna uśmiechów, nie zabrakło też przemówień o laureacie. Podczas gali Artur Jabłoński wygłosił przemowę o tym, jak ważna jest działalność dla kaszubszczyzny, zwłaszcza przez młodych.
Galę uświetnił występ zespołu Demore z kaszubskimi reinterpretacjami bardziej i mniej znanych piosenek.
Brawo 08:03, 21.03.2026
Gratuluję. Więcej takich Stolemów. :)
Władys 08:22, 21.03.2026
Jak się mają nasze kaszubskie wartości wobec farsy błazenady waszego pokłonu przed czerwono-tęczowym marszałkiem w sejmie. Jeżeli kłaniacie się w imieniu Kaszub i Kaszubów to zważcie komu Więcej szacunku dla ziemi i tradycji swoich ojców. Po poczucie wartości nie jeździ się do takiego sejmu i rządu bo to normalny obciach
Hahaha09:35, 21.03.2026
Pewnie lepiej kłaniać się Świrowi Antkowi , albo Tawariszczowi Kaczkinowi lub Mateuszkowi szkolonemu przez Stasi . Pozostaje najbliższe otoczenie kibola czy ciepły Ceckiewicz
@Hahaha11:07, 21.03.2026
No odezwała dziewczyna władimira krzaczastego z fiutem
@ hahaha 17:09, 21.03.2026
Was 🌈 tylko napalm uleczy.
Jak 08:54, 21.03.2026
Widziałam marszałka w owiniętego tęczą to pomyślałam sobie że nawet nasza kaszubska koza z deptaku może być narażona na przypływ tęczowych uczuć strach się bać
@ jak 17:08, 21.03.2026
Tylko patrzeć jak kozojepcy pojawią się na deptaku.
Zxc 17:12, 21.03.2026
A ten Jabłoński to może syn Henryka Jabłońskiego, tego kacyka z PZPR ? Ostatnio 🌈 faszyści dali nagrodę morderczyni dzieci, tej Żydówce Gizeli. Co za śścierwa !!!;
Brawo17:43, 21.03.2026
Gratuluje!!!!! ROBI Pan wielką robotę. Dziękuję za Radio Kaszebe
Wszyscy20:51, 21.03.2026
Wszyscy narzekają na pis a za ich rządów Polska była w czołówce ściągania zboża z Ukrainy, sprzedaży wiz do UE (tej niedobrej), ściągania ruskiego węgla i niszczenia demokracji w Polsce
Pytacz20:53, 21.03.2026
Dlaczego pisowcy nie myślą samodzielnie?
Odp.: bez mózgu nie da się myśleć
Podział20:55, 21.03.2026
Kto doprowadził do podziału Polski na:
1. Polaków
2. pisowców
@Pytacz21:10, 21.03.2026
Jakim trzeba być prymitywem żeby wystawiać sobie tak nędzną wypowiedzią opinię niegodną normalnego człowieka
@Podział21:14, 21.03.2026
Ktoś kto jest autorem zwrotu "zakute łby " skierowaną do nas wszystkich Polaków Do swoich mówi Fur Deutschland
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz