Kultura

Zamknij

Region. Artur Jabłoński odznaczony Medalem Stolema

ZKP 07:40, 21.03.2026 Aktualizacja: 12:39, 20.03.2026
14 Region. Artur Jabłoński odznaczony Medalem Stolema fot.Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Klub Studencki "Pomorania" uhonorował Medalem Stolema Artura Jabłońskiego, doktora nauk humanistycznych, dziennikarza, historyka, pisarza, założyciela Radia Kaszëbë. 

Medal Stolema, zwany nieraz „kaszubskim Noblem”, to wyróżnienie nadawane przez Klub Studencki "Pomorania" od 1967 r. osobom szczególnie zasłużonym dla kultury Kaszub i całego Pomorza.

W tym roku do grona "Stolemowców" dołączył dr Artur Jabłoński - doktor nauk humanistycznych, dziennikarz, historyk, pisarz, samorządowiec, założyciel Radia Kaszëbë i polsko-kaszubskiej szkoły podstawowej "Naja Szkòła" w Wejherowie, prezes stowarzyszenia Perspektiva Kaszëbskô, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w latach 2004-2010, były wiceprezes stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota.

Do grona "Stolemowców" został wprowadzony przez dr. Dariusza Majkowskiego - Stolema za 2023 rok. 

Sala była pełna uśmiechów, nie zabrakło też przemówień o laureacie. Podczas gali Artur Jabłoński wygłosił przemowę o tym, jak ważna jest działalność dla kaszubszczyzny, zwłaszcza przez młodych.

Galę uświetnił występ zespołu Demore z kaszubskimi reinterpretacjami bardziej i mniej znanych piosenek.

(ZKP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (14)

Brawo Brawo

1 2

Gratuluję. Więcej takich Stolemów. :)

08:03, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Władys    Władys

3 0

Jak się mają nasze kaszubskie wartości wobec farsy błazenady waszego pokłonu przed czerwono-tęczowym marszałkiem w sejmie. Jeżeli kłaniacie się w imieniu Kaszub i Kaszubów to zważcie komu Więcej szacunku dla ziemi i tradycji swoich ojców. Po poczucie wartości nie jeździ się do takiego sejmu i rządu bo to normalny obciach

08:22, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

HahahaHahaha

0 1

Pewnie lepiej kłaniać się Świrowi Antkowi , albo Tawariszczowi Kaczkinowi lub Mateuszkowi szkolonemu przez Stasi . Pozostaje najbliższe otoczenie kibola czy ciepły Ceckiewicz

09:35, 21.03.2026

@Hahaha@Hahaha

3 0

No odezwała dziewczyna władimira krzaczastego z fiutem

11:07, 21.03.2026

@ hahaha @ hahaha

1 0

Was 🌈 tylko napalm uleczy.

17:09, 21.03.2026

Jak Jak

3 0

Widziałam marszałka w owiniętego tęczą to pomyślałam sobie że nawet nasza kaszubska koza z deptaku może być narażona na przypływ tęczowych uczuć strach się bać

08:54, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

@ jak @ jak

2 0

Tylko patrzeć jak kozojepcy pojawią się na deptaku.

17:08, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zxc Zxc

2 0

A ten Jabłoński to może syn Henryka Jabłońskiego, tego kacyka z PZPR ? Ostatnio 🌈 faszyści dali nagrodę morderczyni dzieci, tej Żydówce Gizeli. Co za śścierwa !!!;

17:12, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

0 3

Gratuluje!!!!! ROBI Pan wielką robotę. Dziękuję za Radio Kaszebe

17:43, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WszyscyWszyscy

5 3

Wszyscy narzekają na pis a za ich rządów Polska była w czołówce ściągania zboża z Ukrainy, sprzedaży wiz do UE (tej niedobrej), ściągania ruskiego węgla i niszczenia demokracji w Polsce

20:51, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytaczPytacz

1 1

Dlaczego pisowcy nie myślą samodzielnie?
Odp.: bez mózgu nie da się myśleć

20:53, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PodziałPodział

1 1

Kto doprowadził do podziału Polski na:
1. Polaków
2. pisowców

20:55, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Pytacz@Pytacz

3 0

Jakim trzeba być prymitywem żeby wystawiać sobie tak nędzną wypowiedzią opinię niegodną normalnego człowieka

21:10, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Podział@Podział

3 0

Ktoś kto jest autorem zwrotu "zakute łby " skierowaną do nas wszystkich Polaków Do swoich mówi Fur Deutschland

21:14, 21.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%