Budynek szkoły w Borkowie został rozbudowany. Powiększył się o nowe sale, szatnie, zaplecze gastronomiczne. Znalazło się też miejsce dla świetlicy wiejskiej. Dziś nowy obiekt uroczyście otwarto.
W części przedszkola wykonane zostały 4 sale dla łącznie 82 dzieci wraz z sanitariatami, pomieszczenia dla opiekunów oraz szatnie i zaplecze gastronomiczne. W pozostałej części budynku wykonano salę do świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami i innymi pomieszczeniami dostępnymi od strony auli o funkcji sportowej. Powierzchnia użytkowa nowej części to 1164,34 m2 czyli więcej niż dotychczas miała szkoła.
Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu. Dyrektor szkoły Józef Belgrau przedstawił historię placówki podkreślając, że przestrzeń, którą zyskała szkoła jest większa niż to, czym dysponowano w dotychczasowym obiekcie.
- Szkoła zyskała nowe możliwości i za to dziękujemy - mówił.
[FOTORELACJA]27940[/FOTORELACJA]
- Cieszę się, że w tym obiekcie będą mogły się rozwijać liczne talenty. Widzimy jaki sukcesy odnoszą dzieci nie tylko na arenach gminnych, ale i poza jej granicami - mówił burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski. - Ta rozbudowa pozwoli na to, by szkoła działała w trybie jednozmianowym. O tym jakie to istotne, wiedzą rodzice, którzy mieli lub mają dzieci w wieku szkolnym. Nowa część szkoły posłuży nie tylko zadaniom edukacyjnym. Będą mogły odbywać się tutaj również m.in. spotkania sołeckie.
Zaprezentowano program artystyczny. Głos zabrali również goście. Zebrani mieli też możliwość zwiedzenia szkoły i zapoznania się z zakresem prac inwestycyjnych.
Wartość robót wyniosła 9,4 mln zł, w tym nieco ponad 453 tys. zł stanowi dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.
6 3
Pan nauczyciel Wojciech Kankowski, zamiast dziecku pomóc z tymi nożyczkami, to tylko patrzy, gdzie fotograf. Egoizm i narcyzm ?
2 1
? ta dziewczynka z nożyczkami jest świetna. Dobrze, że im oczu nie wydłubała. Mają szczęście, że to nie była Wednseday ?
6 1
Czy oni te nożyczki noszą zawsze ze sobą, jako swoje narzędzie pracy?
4 4
A gdzie jest ksiądz proboszcz? Gdzie są bielanki i ministranci? Mam nadzieję, że zostali zaproszeni, aby wszystko odbyło się tak jak Pan Bóg przykazał.
2 3
Pan Bóg ma niezły ubaw z tego wszystkiego ?
2 2
Czy oni tną te wstęgę, na jakąś komendę? Ktoś daje im sygnał? Wygląda jakby się bali i czuli niepewnie. Co za stres przy robocie, rany... I jeszcze żeby na zdjęciu to wyszło ?
6 2
Brawo dla Burmistrza wszędzie jest z kimś z PiSu tak trzymaj ..to chyba prawda że będzie ich kandydatem do wyborów ....
3 2
Niech jedzie do Warszawy i nie wraca. Tam będzie mu bliżej do kolegów z Konfy.
4 1
Tak pan burmistrz ma z prawa i lewa PIS
2 2
Gdzie oni, oni, oni i oni mają dzieci widać na zdjęciach - biedne dzieci musiały z..dy oglądać, tych, którzy tak bardzo dbają o dzieci i szkoły.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz