Z Gdańska do Kartuz trasą przez Glincz i Gdańsk Kokoszki przejechał dziś pierwszy pociąg. Był to uruchomiony przez poznański TurKol pociąg retro.
Informowaliśmy już, że zgodnie z zapowiedzią PKP PLK S.A. wznowienie ruchu pociągów na trasie Glincz - Gdańsk Kokoszki zaplanowane jest na marzec. „Bajpas kartuski” umożliwi dojazd koleją z Kartuz i okolic do Gdańska podczas modernizacji linii nr 201.
Chodzi o utrzymanie dotychczasowej częstotliwość kursowania pociągów na trasie z Gdańska do Kartuz.
::news{"type":"see-also","item":"50927"}
Dzisiaj, jak informuje Pomorska Kolej Metropolitalna, na tzw. bajpas kartuski wjechał pierwszy pociąg z pasażerami. Był to przejazd pociągiem retro zorganizowany przez poznański TurKol. W przejeździe brali udział m.in. samorządowcy.
- Dzieje się historia. To coś niesamowitego, że Kaszuby stają się miejscem, do którego można dojechać koleją z każdego miejsca w Polsce - mówił burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński podczas przejazdu pociągiem.
Gazeta Wyborcza Trójmiasto informuje, że od 10 marca planowane jest uruchomienie sześciu par pociągów. Jak podkreśla GWT, dojazd z Kartuz do Gdańska najszybszym pociągiem będzie trwał o 5 minut krócej niż po dotychczasowej trasie, co wynika z dobrych parametrów bajpasu kartuskiego.
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
46 5
Z każdego miejsca? Z Sierakowic do Kartuz nie dojedziesz.
31 9
Wojtek ze swoją ekipą radnych jeżdżą po cichu koleją zamiast zaprosić mieszkańców na to wydarzenie, do tego 30 postów jak to fajnie było. Mogli lepiej się po gminie rowerem przejechać i dziury połatać. Do roboty się weśta
9 3
Właśnie tym pociągiem Burmistrz Żukowa odjedzie 7 kwietnia ze swoją ekipą
28 1
Wow, pociąg jedzie w XXI wieku, niebywałe!
49 1
Ten który zrujnował, wyprzedał gmine, sołectwa cofnął do lat 60 tych teraz jeździ sobie koleją, co nie jest jego zasługą. Jedyne o co dbał to o kumpla z gryfa
24 2
Że ludzie na MG głosują, to przecież kolejna kadencja, skoro wiadomo do czego doprowadza w gminie
Pozostałe komentarze
19 6
Za przystanek brawo burmistrz Kankowski 👏
16 9
Za przekop i podział nieruchomości i zalewane, dziurawe drogi również brawo.
1 3
Ludzie mówią, że przystanek się już sypie przez budowę OMT.
17 16
A miał być elektryczy .
3 3
dlatego jest ten objazd, JEŁOPIE ...
3 1
Ale ten bajpas dopiero zbudowali jołopie.
9 16
I tylko Wojtek kandydat najznakomitszy, zrobił wizytę gospodarską na kolei.
23 3
Gmina kartuzy inwestycje 20 mln, długi 100 mln. Gmina Żukowo inwestycje 109 mln. A golunski cały czas kciuk w górę trzyma.
4 2
Dobrej zabawy.
21 5
A gdzie Horała i Drelich z PiS. Dlaczego już nie zapraszacie swoich przyjacielów. A można było dać im perłe kolejnictwa.
5 4
do przecinania wstęgi, biedaczkom-pisiaczkom 🤣🤣
24 3
Kaszubskie zrzeszenie wyborcze to tylko swoich zaprosili żeby nie było ciężkich pytań a mieszkańców mają w d.....
17 2
To jakiś smiech na sali. A gdzie elektryfikacja. Wydano 146 mln złotych w błoto.
5 5
bajpas, aby budować trakcję elektryczną, JEŁOPIE !!
7 20
Pan Burmistrz jak zwykle pięknie zadbany, postawny mężczyzna, przystojniaczek.
Właściwa osoba na właściwym miejscu.
13 1
Dla mnie ważniejsze jest rozwiązywanie naszych problemów a nie lansowanie się na politycznego influensera.
4 0
Gratuluję gustu.
3 5
To będzie tęczowy skład - w jednym wagonie będziesz mógł jechać ze swoim mężem ze stajni i będziecie mogli masować sobie hemoroidy.
1 3
najlepszy Czopek- Maliniak, bo siedzi głębooooooko w otworze tęczowego 🌈 dziadygi !!
10 3
Zgadza się tylko spasiony troszkę na państwowym wikcie.
10 0
A Ten znowu jeździ za nasze
6 9
A gdzie Lalka Barbie ? Nie podpięła się pod swoich tęczowych towarzyszy ?
5 1
Nie potrafisz odróżnić teatru od polityki?
1 2
Ale teraz teatr i polityka to prawie to damo.
3 0
Żenujące wypociny.
2 0
A gdzie tam, to tylko był pociąg do władzy a nie do pracy.
3 1
zmień lekarza i teraz zacznij się leczyć na inne organy twojego ciała bo nie wież jak wygląda Lalka Barbie to nie pisz bzdur.
9 0
No to z Wierzycy do Borkowa nie dojadę ??? To jak będę do roboty jeździł ??? Powinni na trasie gdzie będzie remont, wstawić komunikację zastępcza......
2 9
Bardzo dobrze,że kolej na Kaszubach coraz lepiej funkcjonuje. Tylko chwalić Burmistrza a nie głupoty na niego wy👍pisywać
6 1
Zostań klakierze w urzędzie.
11 2
Przecież Burmistrz, tu wspomniany był przeciwny powstaniu w Otominie przystanku. To praca ówczesnego Senatora RP p. Lamczyka i naszego Radnego Adama Stromskiego! Bądźmy dokładni, ludzie pamiętają...
9 2
Za co Go chwalić? Za to, że sobie cudze zasługi przypisuje? A zaprosili p. Posła Lamczyka? To jego zasługa..
9 2
Burmistrz Kankowski i jego nie zaradna Ekipa co tam robi..?? Pozować do zdjęć to oni potrafią i nic poza tym........!!!!
0 0
stromski to ormowiec...
6 1
Przepraszam, ale ja już nie mogę patrzeć na tego Burmistrz Kankowskiego i jego niezaradnych radnych. Gmina w ruine, a oni pozują do zdjęć, brak słów....!!!!
2 1
to im najlepiej wychodzi mają parcie na szkło
8 1
Burmistrz K. ze swoją najbliższą świtą i ochroną, jeździ za nasze, a był największym przeciwnikiem powstania przystanku w Otominie. Mówił jaj zwykle : po co, nie da się....
O ten przystanek i renowację lini walczył p. Poseł Lamczyk i p. Adam Stromski, ale oczywiście ich nikt nie zabrał na przejażdżkę. Najlepiej przypisywać sobie kogoś zasługi i się nimi chwalić.
3 0
Zgadza się
3 2
A gdzie były radny ze Skrzeszewa, czemu nie pojechał, pociągiem do władzy? Czy już się zwolnił ze szkoły w Leźnie żeby walczyć ponownie o Skrzeszewski mandat i ponownie go się zrzec? Ciągle o tym wszyscy mówią u nas.
Mamy prawo wiedzieć !!!
2 0
Może ktoś lepszy od niego wystartuje? Albo lepsza? 🤣
6 0
w życiu jest tak że grupa ludzi ciężko pracuje na sukces ale jak jest finał sukcesu to Burmistrz zapomina o współ autorach tego sukcesu. Widać od dłuższego czasu że Kankowskiemu nie po drodze radnym Stromskim.
1 2
Panu Stromskiemu też nie po drodze, bo zupełnie inaczej patrzy na dobro mieszkańców.
3 0
Zatocza dziwne koło ci sami którzy likwidowali kolej dzisiaj są autorami sukcesu-powolnego przywracania jej do naszego świata transportu .Koń może nie ,ale koza z deptaku to ma niezły ubaw👍👍🤣
3 1
Dlaczego nikt z mieszkańców nie zaprosił? Tylko ,,od nas" ludzie burmistrza. Tylko oni się liczą, nie My.
Zobaczymy po wyborach....
1 0
W rejonie Gdańska znane są te bajpasy. Zlikwidowano kolej do Nowego Dworu, prom na mierzeję przez Wisłę. Wykluczają transportowo duży procent Pomorza. Ludzie nie mogą dojechać do pracy. Gratuluję uwstecznienia społecznego.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz