Zamknij

Przodkowo. Konkurs na najlepszą pierś kaczki w jabłkowej osłonie

15:49, 06.11.2018 | M.B.
REKLAMA
Skomentuj
M.Baryżewska

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny dla uczniów. Odbywał się on w ramach VIII Jesiennego Pikniku Kaszubskiego, którego tematem przewodnim była "Pierś kaczki w jabłkowej osłonie". Wydarzenie zgromadziło wielu gości

Przybyli przedstawiciele lokalnych władz, ludzie związani z biznesem, przedstawiciele firm takich jak: Nestle czy Iglotex. Najważniejsi jednak byli uczniowie i szefowie kuchni znanych restauracji, którzy oceniali umiejętności uczestników konkursu. Jury przewodniczył Mariusz Gachewicz, szef kuchni Hotelu Zamek w Gniewie. Do walki o miano najlepszych młodych kucharzy stanęło 12 zespołów z dwóch województw.

Pierwsze miejsce zdobyło trzech chłopców z gdańskiego gimnazjum im. św. Jana De la Salle. Sukces tym większy, że pierwszy raz brali udział w tego typu konkursie. Zdobyli maksymalną ilość - 465 punktów. Na drugiej pozycji z 425 punktami uplasował się zespół złożony z dwóch dziewcząt, z Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. Jury doceniło ogromną staranność i estetykę przygotowanych przez nie potraw. Trzecie miejsce i tylko o jeden punkt mniej czyli 424 otrzymały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Przodkowie.

Oprócz dań głównych czyli właśnie kaczej piersi, uczestnicy przygotowywali też desery.

- Deser jest kropką nad "i" w karcie dań każdej restauracji - podkreślała przedstawicielka firmy Ambasador, która ufundowała nagrodę za najsmaczniejszy deser.

Nagrodę - jednodniowe warsztaty w kategorii "desery restauracyjne" zdobył zespół dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Dziewczyny wyjadą do Piaseczna koło Warszawy, gdzie pod okiem fachowców od słodkości będą doskonalić swój warsztat.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

xllxll

0 0

Wyrzykowski moje guru uczyłem się w tej szkole za jego dyrektury :) 17:46, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

andy12andy12

1 0

Mój pies dziękuje za wspaniały poczęstunek, który znalazł podczas wieczornego spaceru koło szkoły. Był nawet talerz:) Niestety sam pożarł wszystko, a ja tylko mogłam popatrzeć na te cudne tartaletki i przekąski. Gratuluję pięknego stołu, pomysłów i dekoracji. Jednocześnie proszę o niewyrzucanie jedzenia, bo mój pies ( labrador wszystkożerny) niedługo pęknie. Za to wiem, gdzie przyjść jak będę głodna. Poza tym też jestem belfrem i nie mam czasu na zrobienie obiadu, bo przytłaczają mnie dokumenty szkolne. Pozdrawiam sympatycznych uczniów, których z pewnością ja i moje czekoladowe cztery łapy mijam rano na drodze do szkoły podczas spaceru:) 21:30, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czy ktoś mi może wyjczy ktoś mi może wyj

0 0

dlaczego ten Pan po prawej i w jaki sposób został wybrany???? 10:27, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone