Zamknij

Sołectwa mogą starać się o 10 tys. zł na przeróżne inicjatywy

13:40, 22.01.2020 | M.Dz./info: UMWP
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay

Już po raz trzeci Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego organizuje konkurs Aktywne Sołectwo Pomorskie. Sołectwa mogą zyskać nawet 10 tys. zł dofinansowania na różne przedsięwzięcia, m.in. remont świetlicy wiejskiej, budowę boiska, siłowni pod chmurką lub miejsca integracji mieszkańców.

Zadania, które mogą otrzymać dofinansowanie, powinny służyć potrzebom mieszkańców wsi.

Chcemy, by pomorskie wsie piękniały i stawały się bardziej przyjazne mieszkańcom poprzez wspieranie rozwoju lokalnej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatywy umacniają kontakty społeczne też przez tworzenie wspólnych przestrzeni. Dlatego mile widziane są wszelkie miejsca, które integrują mieszkańców wsi, jak świetlice, boiska, wiaty, miejsca na ognisko, sceny plenerowe - mówi Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

W tegorocznej edycji zadania będą także ocenianie pod względem edukacyjnym oraz zachowania dziedzictwa kulturowego. Dodatkowo punktowane będą zadania związane z turystyką i infrastrukturą turystyczną, których realizacja wpływa na rozwój regionu i wpisuje się w Strategię Rozwoju Województwa Pomorskiego.

Starający się o dofinansowane mogą dysponować wkładem własnym, a o środki finansowe dla sołectw mogą ubiegać się gminy. W ramach konkursu można pozyskać nawet 10 tys. zł. Wnioski można składać do 14 lutego 2020 r. Więcej szczegółów TUTAJ.

W ubiegłym roku wśród 40 projektów, które otrzymały środki, znalazły się te złożone przez cztery sołectwa z powiatu kartuskiego. Dofinansowano projekty z Glincza w gm. Żukowo, Bącza w gm. Kartuzy, Sławek w gm. Somonino i Węsior w gm. Sulęczyno. Powstały m.in. boisko czy miejsca do wypoczynku dla mieszkańców. 

(M.Dz./info: UMWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

brodnicabrodnica

0 0

pani sołtys, do dzieła 15:56, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brodnicabrodnica

2 0

pani sołtys, do dzieła 16:14, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec wsi Mieszkaniec wsi

1 0

Bardzo dziwne trzecia edycja tylko trzy solectwa otrzymały dofinansowanie w całym powiecie Kartuskim.Ciekaw jestem jaka pula pieniędzy jest do rozdania na wszystkie solectwa w Pomorskim. 17:37, 22.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SolectwoSolectwo

0 1

Nie wszyscy brali udział w konkursie 18:28, 22.01.2020


@Mieszkaniec wsi@Mieszkaniec wsi

1 1

Może zamiast się dziwić, wystarczy zainteresować się tematem ???. W każdym z naborów może aplikować tylko jedno sołectwo z gminy, ponadto każdy wniosek jest oceniany zgodnie z opublikowanymi kryteriami - pomoc jest przyznawana zgodnie z listą rankingową. A formalnie składającym wniosek nie jest pani/pan sołtys tylko jednostka samorządu terytorialnego , czyli wójt/burmistrz na podstawie materiałów ustalonych z mieszkańcami sołectwa. 🙂 20:04, 22.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec wsi Mieszkaniec wsi

2 0

Po co ludzia zawracacie glowy jak tak nie dostaną pieniędzy jest to incjatywa dla wybranych. 20:43, 22.01.2020


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone