Zamknij

Trwa Powszechny Spis Rolny. W Żukowie pomogą wypełnić formularz

11:54, 08.09.2020 | UM Żukowo/oprac.W.D.
Skomentuj mat.pras./UM Żukowo
REKLAMA

Od 1 września trwa Powszechny Spis Rolny 2020! Spis jest obowiązkowy, a jego podstawową formą jest sampospis internetowy. W Żukowie można skorzystać z gminnego punktu spisowego uruchomionego w Urzędzie Gminy. 

Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać z Gminnego Punktu Spisowego, który został uruchomiany w Urzędzie Gminy Żukowo w Referacie Środowiska i Rolnictwa. Pracownicy referatu pomogą w zalogowaniu się do aplikacji i przeprowadzeniu samospisu. Ważne jest, aby mieć przy sobie dane dotyczące powierzchni gospodarstwa. Wejście do Punktu znajduje się od strony parkingu. Gminny Punkt Spisowy działa w godzinach pracy urzędu.

Aby uzyskać dostęp do aplikacji, należy podać numer PESEL oraz numer gospodarstwa rolnego z listu Prezesa GUS lub numer identyfikacyjny producenta w ewidencji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Niezależnie do aplikacji można się zalogować poprzez krajowy węzeł identyfikacji elektronicznej login.gov.pl (węzeł krajowy).

fot.mat.pras.

Osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo indywidualne, będzie mogła zalogować się na trzy sposoby: poprzez wpisanie numeru PESEL i numeru gospodarstwa (numer gospodarstwa znajdziesz w lewym górnym rogu listu Prezesa GUS, który był wysłany do rolników). Poprzez wpisanie numeru PESEL i numeru producenta ARiMR. Za pomocą Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej. Osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej będzie mogła zalogować się poprzez wpisanie identyfikatora i hasła, których używa do logowania w Portalu Sprawozdawczym GUS.

Aby dokonać samospisu, należy zalogować się do aplikacji formularza on-line i udzielić odpowiedzi na wszystkie wymagane pytania (zakres pytań jest dostosowywany w trakcie pracy z aplikacją w oparciu o informacje wprowadzane przez użytkownika). Samospisu może dokonać osoba, która jest użytkownikiem gospodarstwa rolnego. Informacje powinny być podane wg stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.

Samospis powinien być przeprowadzony w ciągu 14 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. W tym czasie użytkownik może logować się wielokrotnie, a stan danych jest za każdym razem zapamiętywany. Po upływie 14 dni, dane do logowania tracą ważność i spis zostanie dokończony przez rachmistrza.

(UM Żukowo/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GburGbur

1 0

Po kiego diabła ten spis skoro gminy mają dane w komputerach, po co ten spis skoro ARIMR ma wszystkie dane z dokładnością do jednego prosiaka i co do ara upraw ? Przecież to jakiś idiotyzm i chyba biurwy na siłę szukają sobie roboty. 18:25, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz