Na sygnale. Wypadki i pożary na Kaszubach

Zamknij

Kartuzy. Kierowca był mocno zdenerwowany podczas kontroli. Miał powód...

KPP Kartuzy/oprac.W.D. 11:17, 23.06.2026 Aktualizacja: 12:19, 23.06.2026
Skomentuj Kartuzy. Kierowca był mocno zdenerwowany. Miał powód... fot.KPP Kartuzy

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu kierowcy, którego zatrzymali kartuscy policjanci. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pod wpływem środków odurzających. 

Sytuacja miała miejsce po godzinie 21:00 w Kartuzach. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli Volkswagena, którego kierowca na widok radiowozu natychmiast zjechał na ul. Kościerską.

Funkcjonariusze ruszyli za nim i zatrzymali samochód do kontroli. Kierującym okazał się być 22-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

Jak informuje Aldona Naczk, rzeczniczka prasowa kartuskiej policji, podczas czynności mężczyzna był zestresowany co wzbudziło podejrzenia co do jego stanu trzeźwości.

Policyjny tester wskazał, że mężczyzna prowadził pojazd najprawdopodobniej pod wpływem marihuany. Ale żeby to potwierdzić, funkcjonariusze przewieźli 22-latka do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań.

Dodatkowo mężczyzna sam przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania co potwierdziły systemy policyjne. Policja przypomina, że jazda w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu) lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż 3 lat.

(KPP Kartuzy/oprac.W.D.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%