Zamknij
REKLAMA

Minęło 27 lat od najtragiczniejszej katastrofy drogowej w Polsce

22:27, 02.05.2021 | W.D.
REKLAMA

fot.mat.pras./Discovery Channel

 

2 maja 1994 w Kokoszkach doszło do wypadku autobusu, w którym zginęły 32 osoby. Zdarzenie to nadal pozostaje największą katastrofą drogową w historii. 

2 maja 1994 roku z Zawór (gm. Chmielno) do Gdańska wyruszył autobus PKS. Ruch na trasie był spory, a na przystankach czekały tłumy pasażerów. Kierowca zabierał chętnych, mimo iż w autobusie brakowało już miejsca. W Kokoszkach kierowca - według relacji świadków - zaczął wyprzedzać ciężarówkę. Gdy zakończył manewr wystrzeliła przednia opona.

Autobus zjechał gwałtownie na pobocze i dosłownie wbił się w przydrożne drzewo. Zginęły trzydzieści dwie osoby, a kilkadziesiąt innych zostało ciężko rannych.

Wedle opinii eksperta, który badał okoliczności tej tragedii, autobus był przeładowany i było w nim więcej o 25 osób ponad dopuszczalną normę. Część osób zginęła w bezpośrednim uderzeniu w pień drzewa, ale część została "sprasowana" przez ciała tych, którzy stali na końcu. 

Pod koniec ubiegłego roku historię i okoliczności tragicznego wypadku przypomnieli twórcy programu "Największe polskie katastrofy" na antenie Discovery Channel. Reportaż na ten temat można obejrzeć tutaj.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%