Zamknij
REKLAMA

Najpiękniejsze plaże na świecie – tylko na Malediwach?

14.41, 29.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.41, 29.11.2022

Kto nie chciałby spędzić urlopu na rajskiej plaży, otoczonej wianuszkiem palm, z drinkiem w ręku i białym piaskiem pod stopami? Pocztówkowe plaże kojarzą się głównie z Malediwami, nie bez powodu. Malediwy bowiem są krajem wyspiarskim, złożonym z ok. 1200 atoli położonych tuż nad ciepłym Oceanem Indyjskim. Część z nich ma rozmiar wręcz kieszonkowy, a na niektórych stoją prywatne hotele. Nieodłącznym elementem krajobrazu Malediwów są też drewniane domki, ciągnące się pomostami daleko poza atole. Czy w poszukiwaniu najpiękniejszych plaży, należy się wybrać tylko na Malediwy?

Co czyni plażę piękną

Piękna lub rajska plaża, czyli jaka? Rankingów najpiękniejszych plaż na świecie prawdopodobnie nie da się doliczyć, większość z nich łączy jednak marzenie wybrania się w miejsce idealne do odpoczynku. Najbardziej punktowana jest gwarantowana pogoda: gorące słońce, ciepła woda, brak deszczu i delikatna bryza. Z tego też powodu, planując urlop w egzotycznych krajach zawsze trzeba wziąć pod uwagę porę roku (porę suchą) i wysokość sezonu turystycznego. Kolejnym kryterium jest kolor i rodzaj piasku: na rajskich plażach oczekuje się białego, delikatnego piasku oraz szerokiej i długiej plaży. Do tego obrazka trzeba dodać gaj palmowy i lazurowy kolor wody. Rajskie plaże są także zadbane i czyste, i raczej nie są zastawione setkami leżaków, a zapraszają na bardziej kameralny odpoczynek.

Malediwy – raj na Ziemi?

Z tych też powodów malediwskie plaże bardzo często zajmują wysokie miejsca w przeróżnych rankingach. Malediwy są niemal bezkonkurencyjne (https://planetescape.pl/blog/malediwy-najpiekniejsze-plaze-swiata/) dla osób, które szukają pocztówkowych krajobrazów i idealnego wypoczynku przez cały rok – to niemal całoroczny kierunek! Wakacje na Malediwach to świetny pomysł dla tych, którzy szukają spokojnego wypoczynku w odosobnionych miejscach, z daleka od reszty świata i tłumów turystów. Na wyspach nawet najbardziej wybredni urlopowicze znajdą idealny dla siebie hotel – na Malediwach wybudowały się najbardziej znane i luksusowe sieci na świecie. Hotelami, które robią ogromne wrażenie są m.in. Constance Halaveli czy Hurawalhi Island Resort, położony na prywatnej wyspie, znany z niezwykłej podwodnej restauracji, w której podczas posiłku można podziwiać oceaniczne zwierzęta. Czy Malediwy mają jakieś minusy? Pomimo ich niepowtarzalnego piękna, wakacje na rajskich atolach nie będą dobrym wyborem dla osób niecierpliwych i rządnych przygód. Życie na wyspach płynie bardzo powoli i niewiele jest aktywności, które nie są związane z wodą – można wybrać się na wycieczkę do osad rybackich czy zwiedzić Male, stolicę, a po większych wysepkach można jeździć na rowerze. Malediwy są jednak świetnym miejscem dla miłośników nurkowania – można tu śmiało zrobić kurs nurkowy i wybrać się na otwarty ocean (zwłaszcza w północnej części kraju).

Gdzie szukać pięknych plaż, jeśli nie na Malediwach?

Osoby, które oprócz odpoczynku, szukają także przygód i fascynuje je odkrywanie nowych miejsc i kultur mogą się udać np. na Kubę. Ten niezwykły kraj położony w archipelagu Wysp Karaibskich niezmiennie zachwyca, zarówno pod względem kulturowym, jak i widokowym. Znane są tu bogate kurorty turystyczne, położone przy szerokich plażach, ale i bardziej kameralne miejsca, jak w Zatoce Świń czy Cayo Santa Maria. Kuba, kiedy jechać? Najwyższy sezon i pora sucha przypadają na jest okres między listopadem a lutym – jest wtedy słonecznie i przyjemnie, ale na Kubę z powodzeniem można podróżować nawet i do końca maja. Ten wyspiarski kraj leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Pięknych plaż można szukać także na Seszelach, zwłaszcza w Wyspach Wewnętrznych. Krajobraz Mahe, Praslin, La Digue i Silhouette zapierają dech w piersiach. Wyspy te zbudowane są geologicznie z granitu, a nie koralowca, stąd też plaże usiane są granitowymi formacjami skalnymi, mieniącymi się w słońcu niczym diamenty. Na Seszelach rośnie też gęsta dżungla, co dodaje uroku białym, piaszczystym plażom.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%