Zamknij
REKLAMA

Idealna sala weselna – jak ją znaleźć?

10.35, 20.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10.39, 20.01.2023

W dzisiejszych czasach sezon weselny trwa w Polsce już praktycznie cały rok. Sale są rezerwowane dwa, trzy lata wprzód. Organizacja przyjęcia weselnego stanowi olbrzymie wyzwanie, a przygodę tę młodzi rozpoczynają zazwyczaj od szukania idealnej sali. Od niej tak naprawdę zależy sukces całego wydarzenia. Największym zainteresowaniem cieszą się domy weselne oraz hotele. Jakie kroki należy podjąć, aby znaleźć wymarzoną salę?

Dopasowana wielkość sali

Najważniejszym czynnikiem w dobrze sali, jest jej wielkość. Dlatego właśnie przed rozpoczęciem jakichkolwiek poszukiwać należy mieć gotową listę gości, tak by znana była szacowana liczba osób, które trzeba będzie w niej pomieścić. Nie ma nic gorszego, niż bycie ściśniętym przy stole weselnym, a z drugiej strony mała ilość osób w zbyt dużej przestrzeni wydaje się niedopracowanym szczegółem lub sprawia wrażenie, że zaproszeni goście odmówili przyjazdu. Wesele to specyficzna uroczystość, chociażby dlatego, że trwa dosyć długo. Zapewnienie bliskim wygody powinno być zatem priorytetem. Salę zawsze dopasowujemy pod gotową listę gości, gdyż to ułatwia organizację przyjęcia w sposób diametralny.

Motyw przewodni ma znaczenie

Drugą, nie mniej ważną kwestią jest dekoracja pomieszczenia. Tuż po sporządzeniu listy gości warto ustalić styl, w jakim chcemy wyprawić przyjęcie. Ta kolejność jest o tyle ważna, że nie każde wnętrze pasuje swoim układem lub rozmiarem do wybranego motywu. Znalezienie właściwej przestrzeni dla nas może być zatem wyzwaniem. Na polskich weselach goście najczęściej bawią się na salach w stylu rustykalnym, boho lub glamour. Przy oglądaniu sali warto się upewnić, jakie zmiany i dekoracje możemy wprowadzić, zanim podpiszemy umowę. Wybrana przestrzeń musi być dopasowana i prosta w udekorowaniu według wybranych upodobań. Dodatkowo pamiętajmy, że łączenie stylów to fatalny pomysł, który nigdy nie wychodzi przyjęciu na dobre.

Nocleg dla gości

Bardzo ważny jest też nocleg dla gości i pary młodej. Wiele par decyduje się w tym celu na organizację wesela w hotelu. Daje to wiele możliwości, z czego przenocowanie gości jest wisienką na torcie. Hotele położone są zazwyczaj w malowniczych miejscach, co wpływa na samą atmosferę wydarzenia. Dzięki noclegowi na miejscu nie trzeba martwić się o dojazd gości z za granicy lub innej części kraju. Nowożeńcy również nie muszą się przejmować transportem, tylko spędzić noc w wygodnym apartamencie. Organizacja wesela w hotelu ułatwia wiele kwestii, gdyż jednocześnie rozwiązuje kwestię cateringu i miejsca imprezy. 

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%