Zamknij
REKLAMA

Brokerzy giełdowi i platformy transakcyjne – trudny wybór dla inwestora.

14:19, 20.06.2022 | materiał partnera

Dokonanie wyboru odpowiedniej firmy brokerskiej i platformy transakcyjnej może być problematyczne. Najlepiej jest trzymać pieniądze w zaufanym miejscu. Brokerzy giełdowi często reklamują się, obiecując łatwy sukces. Niestety, pieniądze zarabiane bez wysiłku to zazwyczaj obietnica nie do spełnienia. Zyski są przeważnie okupione ciężką pracą i poświęceniem.
Wielu brokerów giełdowych może pochwalić się niskimi prowizjami lub ich brakiem. Może to być dobry powód, aby wybrać takiego brokera giełdowego, jednak co z jego uczciwością? Jak oceniasz jakość udostępnianej platformy inwestycyjnej?
Wybierając firmę brokerską lub platformę transakcyjną, najlepiej kierować się chłodnym rozumowaniem. Recenzje i oceny firm brokerów giełdowych mogą być tutaj bardzo pomocne.

Co to jest broker giełdowy?

Jak znaleźć dobrego brokera

Jak znaleźć dobrego brokera

Zadaniem brokera giełdowego jest zapewnienie dostępu do światowych giełd finansowych. Mniejsze instytucje finansowe zazwyczaj nie są w stanie świadczyć takich usług ze względu na wysokie koszty. Jeśli jednak broker giełdowy udostępnia możliwość handlu na światowych giełdach, to prawdopodobnie jest to instytucja wiarygodna i godna zaufania. Mniejsi brokerzy mogą również korzystać z infrastruktury rynkowej większych firm.

Instytucja brokera giełdowego nie może być Twoim wrogiem.
Być może w Twojej wyobraźni pojawia się obraz inwestora, który wpłaca pieniądze i od razu zbija fortunę. Niestety, rzeczywistość jest całkiem inna. Jeżeli broker giełdowy obiecuje Ci dużą sumę pieniędzy i przekonuje Cię do zainwestowania coraz większych kwot, powinieneś poważnie przemyśleć swoją decyzję. Złośliwi pośrednicy tylko czekają, aby wykorzystać Twoją trudną sytuację. Uczciwa instytucja finansowa nie tylko pokaże Ci błędy, ale także pomoże Ci się na nich uczyć, przykładowo udostępniając materiały edukacyjne.
Jeśli ponosisz obowiązkowe opłaty, zastanów się, czy broker giełdowy zapewnia odpowiedni poziom usług. Pieniądze pochodzą z Twojej pracy, doceń ich wartość.
Obsługa klienta powinna być przyjazna. Najlepiej byłoby, gdyby brokerzy giełdowi zapewniali profesjonalne materiały szkoleniowe i utrzymywali niskie opłaty za transakcje i prowadzenie rachunku.
Czy spready i prowizje pobierane przez brokera giełdowego są na odpowiednim poziomie? Jeśli jednak są one zbyt wysokie, nie warto przepłacać. Za dobre rzeczy trzeba płacić, ale cena ta musi być odpowiednia.

Czy firma brokerska jest godna zaufania?
Dowiedz się, jakie doświadczenie i osiągnięcia ma broker giełdowy. Czy klient jest zawsze zadowolony? Firma brokerska mogła być karana za swoje praktyki. Pamiętaj, że broker giełdowy musi być uczciwy i godny zaufania. Nawet jeśli popełnił błąd, ważne jest, aby nigdy więcej do niego nie wrócił i nadal doskonalił swoje usługi.
Jeśli instytucja brokerska nie może pochwalić się uczciwą przeszłością, lepiej będzie, jeśli zostawisz swoje pieniądze komuś innemu.

Firmy brokerskie powinny podlegać regulacji.
Brokerzy giełdowi oferujący profesjonalne usługi finansowe powinni podlegać regulacjom prawnym i licencjom. Profesjonalny nadzór sprawowany przez organ regulacyjny zapewnia bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Wybór organu wydającego licencje zależy od lokalizacji maklera giełdowego.

Biuro obsługi klienta.
Jeśli broker giełdowy oferuje usługi wielojęzyczne lub jeśli pomoc jest świadczona w języku ojczystym klienta, należy uznać go za solidnego. Pomoc w rozwiązywaniu problemów można uzyskiwać na różne sposoby, w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na stronie internetowej. Bardzo pomocne mogą być również bazy wiedzy i wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Rynki finansowe i instrumenty giełdowe.
Liczba produktów powinna być współmierna do możliwości inwestycyjnych. Nie należy skupiać się na zbyt trudnych rozwiązaniach. Jesteś początkujący? W takim przypadku lepiej nie wybierać ofert dla zaawansowanych. Dopiero po zdobyciu odpowiedniego poziomu doświadczenia można przejść do bardziej złożonych opcji.

Czy biuro brokera giełdowego docenia Twoje wysiłki?
Jeśli firma brokerska chce poszerzyć Twoją wiedzę na temat inwestowania, to świetnie. W ten sposób można zbudować długotrwałą relację, która przyniesie korzyści obu stronom. Kursy, podcasty, artykuły i seminaria internetowe mogą znacznie polepszyć twoje postrzeganie handlu i uczynić Cię lepszym inwestorem.

Wybór platformy inwestycyjnej do handlu akcjami.

gra na giełdzie

gra na giełdzie

Każdy inwestor giełdowy musi wybrać platformę inwestycyjną. Bez odpowiedniej platformy giełdowej do handlu akcjami nie będziesz w stanie działać na rynku ani korzystać z zaawansowanych narzędzi handlowych. Wybór platformy inwestycyjnej jest ważny zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. Znaczna liczba produktów jest już obecna na rynku, a do istniejących rozwiązań dołączają nowe produkty o wyjątkowych zaletach.
Odpowiednia platforma giełdowa umożliwia inwestorom przeprowadzanie transakcji finansowych na całym świecie. Szeroki wybór platform transakcyjnych oznacza, że nie trzeba się obawiać, że oferowane produkty będą niskiej jakości. Jeśli wygląd platformy inwestycyjnej wydaje się skomplikowany, a sama aplikacja działa wolno, wybierz inną, szybką i intuicyjną.
Oprócz podstawowych funkcji, takich jak składanie zleceń, analizowanie wykresów i zarządzanie portfelami, platforma inwestycyjna powinna być dostępna również z urządzeń mobilnych. Dotyczy to w szczególności smartfonów i tabletów.

Brokerskie platformy inwestycyjne.
Oprócz znanych platform giełdowych własne rozwiązania mogą oferować również brokerzy giełdowi. Jeśli jednak wybierzesz mniej znany instrument handlowy, powinieneś sprawdzić jego dostępność. Zwróć uwagę na ofertę w zakresie kontraktów CFD, ETF i towarów. Dobra platforma transakcyjna powinna również umożliwiać planowanie przyszłych ruchów przy użyciu szeregu narzędzi analitycznych.

Wybierając platformę giełdową, skorzystaj z rachunku demonstracyjnego.

ostrożność w finansach

ostrożność w finansach

Rachunek demonstracyjny powinien pozwolić na zapoznanie się z cechami, funkcjonalnością i wyglądem platformy. Handel w tym trybie powinien odbywać się w walucie wirtualnej, aby wyeliminować ryzyko ewentualnych strat podczas początkowej fazy nauki.

Pamiętaj o narażeniu na niebezpieczeństwo.
Handel kontraktami CFD, Forex, kryptowalutami lub podobnymi instrumentami może prowadzić do znacznych strat finansowych. Wynika to częściowo z efektu dźwigni finansowej. Wiele kont inwestorów indywidualnych niestety poniosło straty. Każdy broker giełdowy jest zobowiązany do informowania klientów o dokładnym odsetku klientów, którzy musieli pogodzić się z porażką. Każdy nowy klient zgadza się zatem na przyjęcie tego ryzyka.
Nie należy oceniać brokera giełdowego wyłącznie na podstawie wysokości pobieranych przez niego prowizji. Należy sprawdzić jego reputację w branży inwestycyjnej i dowiedzieć się, czy obsługa klienta jest dostępna w języku ojczystym. Gdzie znajduje się siedziba brokera i jakie są jego warunki? Pamiętaj, że emocje są złymi doradcami — wybieraj mądrze.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%