Zamknij
REKLAMA

Rower miejski damski

10:10, 02.08.2022 | mat.partnera

Moda na zdrowy i aktywny styl życia

Jazda na rowerze to dziedzina sportu, która jest bardzo ceniona przez wielu użytkowników. Jest modna, a korzyści zdrowotne wprost nieocenione. Prawdopodobnie większość z nas ma swój jednoślad i używa go częściej lub rzadziej.

Jak dobrać rower miejski, aby zapewnił nam pełen komfort jazdy, nawet w długiej spódnicy? W kilku akapitach spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Damski rower

Rowery dla kobiet przeznaczone na miasto mają nie tylko być ładne, ale i funkcjonalne. Rowery damskie od męskich różnią się konstrukcją i wzornictwem. Damki są zazwyczaj mniejsze, mają inną konstrukcję ramy, a nawet inną budowę siodełka. Najważniejsze jest, aby dopasować rodzaj modelu i rozmiar roweru do postury rowerzystki, żeby nie był za mały ani za duży.

Rowery miejskie dla kobiet

Dla wielu kobiet jazda na rowerze to świetna możliwość zastąpienia samochodu czy komunikacji publicznej. Omijamy korki, a przy tym dbamy o środowisko i własne zdrowie. Rower miejski jest idealny do spokojnej, rekreacyjnej jazdy. Rowery miejskie charakteryzują się łatwością obsługi i zwrotnością. Gwarantują możliwość szybkiego przemieszczania się w dużym ruchu ulicznym, a także łatwość załadunku niewielkich przedmiotów.

Wygodna jazda w warunkach miejskich

Rower miejski damski posiada duży rozmiar koła i najczęściej sztywny widelec. Ma obniżoną ramę, aby umożliwić jazdę nawet w spódnicy i łatwe wsiadanie. Poza tym rower miejski wymusza pozycję bardziej wyprostowaną, co jest wygodne i bezpieczne- daje szerokie pole widzenia. Łańcuch schowany jest pod osłoną, a szerokie wachlarze dobrze chronią przed wilgocią.

Idealny rower pod sakwy rowerowe

Funkcjonalnym rowerem do miasta są rowery kross, czyli konstrukcja łącząca zalety roweru górskiego i szosowego. Również są osadzone na 28-calowych kołach. Posiadają aluminiową ramę z niskim przekrokiem oraz regulowane pochylenie kierownicy. W przeciwieństwie do większości klasycznych rowerów miejskich posiadają amortyzowany widelec, który bardzo pomaga w pokonywaniu nierówności. Więcej przełożeń to szybsza jazda na dłuższych odcinkach.

Kilka słów o wyposażeniu

Ważną sprawą jest wyposażenie roweru miejskiego. Najczęściej do roweru mamy już dołączony zestaw akcesoriów, czyli bagażnik, błotniki, oświetlenie, nóżkę, a nawet koszyki z przodu.

Liczba biegów, czyli walka z przerzutkami

Rowery miejskie mają mniej przerzutek niż rowery górskie, gdyż poruszamy się na nich z mniejszymi prędkościami i mając na trasie mniej stromych podjazdów. Często system przełożeń wbudowany jest w tylną piastę, co jest zarówno wygodne jak i estetyczne. 

Klasyczne rowery Romet w stylu retro

Rosnącą popularnością cieszą się rowery miejskie dla kobiet marki Romet. Ten polski producent oferuje wygodne modele i ciekawe rozwiązania, które z pewnością przypadną do gustu niejednej użytkowniczce. Stylowe rowery miejskie Romet mają swój niepowtarzalny charakter, a niektóre modele takie jak Pop Art Eco czy Sonata to najczęściej wybierane rowery w swojej klasie. Modny wygląd, wytrzymała i dobrze wyprofilowana rama, oraz wygodne siodełko oparte na sprężynach zapewnią komfort jazdy w mieście i poza nim.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%