Zamknij
REKLAMA

Operacja plastyczna piersi za granicą

11:20, 05.08.2020 | Materiały partnera

Wygląd naszych piersi odgrywa niezwykle ważną rolę. Większość kobiet ma kompleksy dotyczące tego, jak one się prezentują. Za małe, zbyt duże, obwisłe, asymetryczne. Tworzących się problemów jest naprawdę wiele. Jedne kobiety z tym żyją, inne stosują różnego rodzaju triki dobierając odpowiednią bieliznę, jeszcze inne stawiają na operację, dzięki której można pozbyć się kompleksu i w końcu wyglądać tak, jak się tego chce. Czy warto stawiać na chirurgiczną zmianę piersi? Czy implanty są dla każdego? Jeśli postawić na operację, to w jakim miejscu?

Piękny biust - atrybut kobiecości

Piękny biust jest niewątpliwie największym atrybutem kobiecego ciała. Wiadomo oczywiście, że piersi wraz z upływem lat zmieniają się. Czas, choroba, ciąża, karmienie piersią, zmiana wagi… Każdy z tych elementów odgrywa niezwykle duże znaczenie, jeśli w grę wchodzi wygląd naszych piersi. I choć staramy się o to, by jak najdłużej wyglądały one pięknie, były jędrne i zadbane, to jednak dla większości z nas są one źródłem wstydu i dużych kompleksów. Czasu cofnąć nie można, żadne masaże, kremy ujędrniające czy nawet ćwiczenia, w żadnym wypadku nie są w stanie zmienić ich wyglądu. Jedyną, dostępną na rynku opcją jest chirurgia plastyczna www.medicinepoland.pl i to właśnie na nią warto postawić, jeśli chcemy poczuć się w swojej skórze lepiej, bardziej atrakcyjnie i kobieco. 

Wybór odpowiedniej kliniki

Jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy się skupić jest wybór kliniki, jaka oferuje nam chirurgiczne operacje w obrębie piersi. Nie każda jest sobie równa i nie każda jest w stanie zagwarantować nam taki efekt, na jakim nam zależy. Priorytetem jest więc najpierw znaleźć odpowiednią dla nas klinikę, bo tylko taka stworzy dla nas piersi, o jakich tylko moglibyśmy sobie zamarzyć. Co jest ważne? Tak naprawdę każdy aspekt. Kluczowe znaczenie ma na pewno wykwalifikowany personel medyczny, który to odgrywa niezwykle ważną rolę. Od nich na pewno zależy to, jaki będzie efekt końcowy wykonanej pracy. Kolejnym, bardzo ważnym elementem jest także nowoczesny sprzęt, jak również i innowacyjne rozwiązania technologiczne. 

 

W Polsce wiele jest klinik, które w każdej części kraju oferują swoim pacjentkom chirurgiczne operacje piersi. Chcąc jednak zaoszczędzić, a jednocześnie i otrzymać najwyższą jakość usług, bez wątpienia można postawić na klinikę zagraniczną, która oferuje najlepsze z rozwiązań dla wszystkich pań, które chcą w końcu inaczej patrzeć na siebie, zyskując pewność siebie i świadomość swojej kobiecości.

 

Różnorodne operacje w zakresie zmiany wyglądu piersi

Oferta klinik medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej ma nam do zaoferowania ogrom różnego rodzaju usług. Jakie więc można wybrać? Najczęściej polecaną jest na pewno powiększenie piersi implantami. Ma ona na celu powiększenie piersi, ale również i odpowiednie ich wymodelowanie. W takim przypadku wykorzystuje się między innymi implanty silikonowe, dobierając rozmiar do indywidualnych preferencji każdej pacjentki. Wszystko zależy od tego, czego pacjenta chce, na czym jej zależy i jakie ma warunki anatomiczne do tego, by móc daną wielkość implantów zastosować. Jak taka operacja wygląda? Implanty umieszczane są pod mięśniem piersiowym lub pod gruczołem piersiowym. Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Końcowy efekt widoczny jest po upływie około trzech miesięcy od czasu operacji. Drugą z opcji powiększenia piersi jest wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej, a więc lipofilling. Piersi uzupełnia się własną tkanką tłuszczową. W ten sposób można wymodelować i powiększyć biust, ale ich rozmiar na pewno nie jest w stanie ulec znacznemu powiększeniu. W tym rozwiązaniu dużym plusem jest na pewno to, że za jedną drogą można także wymodelować brzuch, biodra czy też pośladki. 

Kolejnymi z dostępnych zabiegów jest podniesienie piersi, a więc mastopeksja, która to polega na usunięciu nadmiaru skóry z okolic piersi, a następnie wymodelowanie kształtu gruczołu piersiowego. W trakcie takiego zabiegu można dodatkowo zmienić położenie brodawki, jak również i użyć implantów, jeśli mają one zostać powiększone. Końcowy efekt widoczny jest po około 3 - 6 miesięcy, a więc na piękne, nowe piersi trzeba trochę poczekać, ale jest to na pewno warte efektu końcowego. 

A może zmniejszenie piersi? Na redukcję piersi www.medicinepoland.pl/breast-reduction-procedure decydują się kobiety, które z racji ich rozmiarów odczuwają dolegliwości bólowe, nie są w stanie normalnie funkcjonować i chcą zmiany ze względów estetycznych. W takim zabiegu usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej i gruczołowej, a następnie modeluje się piersi i umieszcza brodawkę w odpowiednim miejscu. Efekt końcowy widoczny jest po około 3- 6 miesięcy,  blizny są najmniej widoczne dopiero po roku od operacji. 

Wyróżnić można także rekonstrukcję piersi, która została usunięta w wyniku leczenia onkologicznego. Można tutaj wykorzystać implanty lub postawić na własną tkankę tłuszczowa. Drugą zaś z opcji jest profilaktyczna mastektomia, czyli usunięcie piersi u kobiet, które należą do grupy wysokiego ryzyka zachorowania na raka piersi. 

Jeśli chcemy zmiany, bo nasze piersi nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli, jak najbardziej warto stawiać na chirurgię i to, co ma nam ona do zaoferowania.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA