Zamknij
REKLAMA

W poniedziałek niezaszczepieni otrzymają SMS-y

09:39, 29.11.2021 | PAP, oprac. M.Dz.
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. pexels
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek wyśle SMS-y do osób niezaszczepionych przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta. Mają one zachęcić do przyjęcia szczepionki.

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna”.

Sms-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19. Wysyłka wiadomości rozpocznie się o godzinie 10.00. Smsy zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja smsowa nie będzie ostatnią – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski. - Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę - dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja sms-owa Ministerstwa Zdrowia. MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach. 

(PAP, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KorbaKorba

14 6

Kręci się, Kręci... EK chyba jest sponsorowany przez szpryce... 17:10, 29.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoloaLoloa

0 1

Czemu kłamią że osoby zaszczepione nie będą musiały mieć kwarantanny skoro i tak mają!!! 12:33, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%