Polski gigant energetyczny Orlen, znany głównie z działalności w sektorze rafineryjnym i petrochemicznym, postanowił rozszerzyć swoją ofertę o kolejny segment rynku. Tym razem firma zamierza wkroczyć na rynek kawowy, tworząc własną markę kawy ziarnistej.
Orlen, do którego należą już m.in. lokalne gazety, kioski czy automaty paczkowe, teraz zamierza zaskoczyć swoich klientów nową inicjatywą. Firma ogłosiła zapytanie ofertowe, na które potencjalni dostawcy mogą odpowiadać do 27 czerwca.
Celem zapytania ofertowego jest dogłębna analiza rynku kawy ziarnistej, a także nawiązanie współpracy z ekspertami z branży kawowej. Orlen chce zdobyć cenne informacje na temat preferencji konsumentów i trendów rynkowych, co pozwoli na precyzyjne dostosowanie oferty do potrzeb klientów.
Orlen planuje sprzedaż kawy ziarnistej w swoich licznych punktach sprzedaży detalicznej. W dokumentach postępowania zaznaczono, że oferty mogą obejmować dostawy ziaren kawy w opakowaniach o wadze 1 kg oraz 250 g, które będą dostarczane do jednego centralnego magazynu dla stacji paliw Orlen w Polsce.
Obecnie Orlen prowadzi sprzedaż kawy na ponad 1900 własnych stacjach paliw, będąc liderem w tej kategorii wśród sieci stacji paliw w Polsce.
"Proces wyboru dostawcy będzie przebiegał w dwóch etapach: ocena kryteriów formalnych, a następnie ocena kryteriów technicznych i handlowych wraz z analizą złożonych ofert. Planowane są spotkania negocjacyjne z dostawcami, którzy spełnią wymagania formalne i techniczne" - podaje Business Insider Polska.
Orlen to nie tylko rafinerie i stacje paliw, ale także rozwijający się segment wydobycia węglowodorów, ropy i gazu, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii. Firma posiada również ambitne plany dotyczące uruchomienia małego reaktora jądrowego SMR do 2030 roku.
Wejście na rynek kawowy to kolejny krok w kierunku zróżnicowania oferty, co ma na celu sprostanie zmieniającym się potrzebom konsumentów.
4 0
Oto pytanie;
Kto postawił Orlen na ;nogi' ?
Jako przedsiebiorca widze ze takiego spowolnienia nie było od osmiu lat
Co jest tego powodem ?
2 0
Wy się lepiej zajmijcie biokomponentami bo wam wszytsko Shell wykupuje, za 5 lat będziecie mieli problem bo nie spełnicie norm.
1 0
W 2030 ? Czyli znowu opóźnienie !! Ale wy lepiej niczego nie budujcie bo i tak spartolicie
1 0
BRAWO OBAJTEK