Zamknij
REKLAMA

Powiat kartuski wsparł WOŚP - zebrano ponad 280 tys. zł

11.50, 01.02.2021 M.Dzienisz
Skomentuj fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

W powiecie kartuskim większość sztabów zakończyła liczenie datków zebranych w ramach WOŚP. Deklarowana ze wszystkich sztabów pow. kartuskiego wyniosła ponad 283 tys. zł!

Członkowie sztabów w powiecie kartuskim podkreślają, że tegoroczny finał WOŚP był wyjątkowy - ze względu na pandemię. Nie odbyły się koncerty, stacjonarne aukcje i inne wydarzenia. Pomimo tego mieszkańcy okazali się hojni. 

Spodziewaliśmy się dużo niższego wyniku, chociażby ze względu na brak licytacji, ale jesteśmy pozytywnie zaskoczeni efektami zbiórki. Bardzo dziękujemy mieszkańcom gminy Sierakowice, którzy po raz kolejny pokazali, że potrafią się dzielić i że mają wielkie serca - mówiła Wiesława Płotka, pedagog SP nr 2 w Sierakowicach, szefowa gminnego sztabu WOŚP. 

Ubiegłoroczny imponujący rekord zebranej kwoty w powiecie kartuskim co prawda nie został pobity (ok. 450 tys. zł), ale i tak na konto WOŚP popłynie stąd spora kwota. Sztaby z powiatu kartuskiego uzbierały ponad 283 tys. zł

Najwięcej - 86 tys. 184 zł udało się zebrać sztabowi z Banina. Sztab ten na czele z szefową Małgorzatą Lewińską jak co roku prężnie działał. W zbiórkę zaangażowało się 65 wolontariuszy plus osoby im towarzyszące. Kwestowano na ulicach Banina, a także Trójmiasta. Puszki umieszczono również w wielu punktach, sklepach, promie Stena Line. 

fot. SP Banino

- Sumując tegoroczny finał - bardzo brakowało obecności drugiego człowieka, imprezy na terenie szkoły, która łączy społeczność. Ale rozdane serduszka, uśmiechy i dzielenie się dobrem przyniosły rezultaty. Jestem taka dumna, że mam wokół tylu pięknych młodych ludzi o serduszkach na dłoni - dla was warto organizować, być i oglądać efekty pracy dzieci, młodzieży, ale też i wsparcie rodziców, dorosłych, opiekunów. Dziękuję, że jesteście - napisała szefowa sztabu w Baninie Małgorzata Lewińska.

Sporo udało się również zebrać sztabowi z Żukowa: 57 tys. 384 zł. Choć to kwota niższa niż przed rokiem, to organizatorzy żukowskiego finału WOŚP podkreślają, że są zaskoczeni, gdyż ze względu na pandemię spodziewali się niższej kwoty. Łącznie z gminy Żukowo na konto WOŚP powędrują ponad 143 tys. zł!

Sztab w Kartuzach na swoim koncie ma 60 tys. zł. W tegorocznym finale brało udział ponad 100 wolontariuszy, którzy pomimo mrozu dzielnie kwestowali na ulicach gminy. 

- Jesteście wspaniali! Po raz kolejny udowodniliście, że macie wielkie serca - podkreśla burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński. - Dziękuję wszystkim członkom sztabu w Kartuskim Centrum Kultury za zaangażowanie oraz poświęcony prywatny czas, dla szczytnej idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Dziękuję również naszym wspaniałym mieszkańcom, którzy wsparli zbiórkę, wrzucając datki do puszek lub licytując na aukcjach. Budujemy i będziemy nadal budować wielką wspólnotę ludzi dobrych serc.

Sztab w Somoninie policzył już wszystkie pieniądze - to 12 tys. 511 zł.

- Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje wszystkim mieszkańcom gminy Somonino, Kiełpina, Kartuz, za szczodre przekazanie datków na ten cel. Dziękujemy bardzo wszystkim właścicielom: przedsiębiorstw, sklepów spożywczych, sklepów odzieżowych, salonów urody, cukierni, kwiaciarni, piekarni, drogerii, dyrektorom szkół podstawowych za możliwość przeprowadzenia zbiórki w formie puszek stacjonarnych - podkreśla Angelika Zaborowska, dyrektor GOK w Somoninie.

Sztabowi w Chmielnie udało się zebrać około 27 tys. 301 zł.  Sztab w Sierakowicach zebrał 36 tys. 367 zł. Natomiast Metrożercy w Stężycy zebrali w sumie 4 tys. 102 zł.

(aktualiz. 3.02, godz. 11.26)

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


hojnie????hojnie????

9 1

2 zł na mieszkańca to hojnie???? Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu kosztuje budżet 40 zł o ile mi wiadomo więc to jest hojnie?2 zł na rok to hojnie ?????? 14:18, 01.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Polak 888Polak 888

12 14

I tak Owsiakowi z samych Kartuz legalnie spłynie 28 tys. do jego kieszonki.
Miłego dnia i dajcie się dymać dalej. 16:06, 01.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twojego bedzie zero Twojego bedzie zero

5 8

Boli, załóż fundację a nie męczyć gamoniu. 18:42, 01.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

d/wd/w

1 3

ciemny jak tabaka, nienawistny, chory na pislamozę burak pastewny ! 23:59, 04.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PromykPromyk

3 1

Kiedyś za komuny impreza Owsiaka to było „coś”.Inaczej były wydawane pieniądze obecnego NFZ, a teraz to jest tylko zabawa i wykorzystywanie dzieci...

Planowane przychody NFZ w 2020 r. wyniosą 97 mld 288 mln złotych......W 2020 roku WOŚP zebrała ponad 186 mln zł .....to 0,19% 09:49, 05.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%