Zamknij
REKLAMA

Czy będzie rozbudowa OSP Czeczewo? Wójt: "Najpierw trzeba znaleźć środki!"

12:59, 23.06.2022 | Magda Dzienisz
Skomentuj fot. Facebook/Sołectwo Czeczewo
REKLAMA

Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Toporek zwrócił się z prośbą o uwzględnienie w przyszłorocznym budżecie środków na budowę garażu w OSP Czeczewo. Wójt Andrzej Wyrzykowski zasugerował, że gminy na razie nie stać na tę inwestycję. Będzie ona możliwa, jeśli znajdą się zewnętrzne środki. Wywołało to gorącą dyskusję. 

Niedawno do użytku oddano nowo wybudowany garaż dla OSP Tokary. Na sesji Rady Gminy Przodkowo za tę inwestycję podziękował radny i zarazem prezes tej jednostki Tomasz Węsiora. 

O podobną inwestycję w OSP Czeczewo poprosił przewodniczący Rady Gminy Dariusz Toporek. 

- Też prosiłbym o taki garaż w Czeczewie w przyszłym roku. Nasza jednostka wygrywa pożarnicze zawody, jest nas bardzo dużo i też chcielibyśmy mieć nowy garaż. Młodzi kierowcy boją się wjeżdżać do garażu, z każdej strony jest tylko 7 cm przerwy od lusterek samochodów. Prosiłbym, aby te dwie i pół ściany i posadzkę wybudować i uwzględnić w przyszłorocznym budżecie - powiedział. 

Wójt Andrzej Wyrzykowski stwierdził, że inwestycja będzie możliwa wówczas, gdy znajdą się na nią zewnętrzne środki. 

- Jeśli radni znajdą takie środki, źródła, z których można je pozyskać, wtedy zapraszam do mnie i będziemy rozmawiali - powiedział. - Dziś mamy do dokończenia inwestycje drogowe, bardzo duże inwestycje dotyczące oczyszczalni, mamy zadania związane z rozbudową szkoły w Przodkowie. To pochłonie około 20 milionów. Ja wiem, że można powiedzieć, że te trzy ściany to drobna inwestycja, ale te drobne pieniądze trzeba znaleźć. Być może uda się złożyć wniosek do Polskiego Ładu czy do programów dla obszarów, gdzie kiedyś znajdowały się PGR-y. 

Zasugerował, że na razie nie ma planów, aby uwzględnić inwestycję w Czeczewie w przyszłorocznym budżecie. Dariuszowi Toporkowi nie spodobała się ta odpowiedź. 

- Panie wójcie, pan mówi, że strażacy to "twoja armia", a o tę armię trzeba dbać! - uniósł się przewodniczący rady.

- Dbamy o nią! Mają nowoczesne wyposażenie, nowy samochód, wszystkie zdobycze techniki do ratowania życia. To, czy większy czy mniejszy garaż, to nie jest rzecz, która decyduje o być albo nie być jednostki w Czeczewie i Pomieczynie. Macie godne wyposażenie, jesteście zabezpieczeni i w środki finansowe i w sprzęt, a rozbudowa chętnie, ale musi być nas na to stać - podkreślał włodarz gminy.

- Czeczewo mało płaci za prąd, za ogrzewanie. Sami rąbiemy drzewo! - nie odpuszczał D. Toporek.- Gmina za nic nie musi płacić. Czuję, że jesteśmy taką jednostką traktowaną po macoszemu. Wszędzie jednostki są poprawiane, a u nas przez ile lat wójt dołożył do naszej jednostki?

Wójt odpowiedział, że w Tokarach stoi przecież nowy samochód - mercedes. Podkreślił, że nie będzie na razie nic obiecywał, bo nie chce rzucać słów na wiatr. Zaznaczył ponownie, że gmina będzie się starać szukać dodatkowych środków. 

- Doceniam to, że dużo sami robicie. Jeśli znajdą się środki, to mogę i trzy garaże rozbudować - skwitował Andrzej Wyrzykowski.

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (14)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


shaIom5gshaIom5g

0 3

wiecej pieniedzyxD po co im garaz 13:49, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrukKruk

2 1

Odezwał się powyżej pewnie z Przodkowa 16:29, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

osposp

5 2

jedna jednostka Tokary starcza lepiej w wodociągi inwestować bo są braki 18:07, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Te OSPTe OSP

7 3

Mają już taki sprzęt jak zawodowa straż. A jeżeli młodziki nie potrafią się zmieścić, to taniej będzie zalać wóz do pełna, kupić dwa lusterka na zapas i niech ćwiczą :D „Co??? 7 cm to przecież kanion - skomentował kierowca miejskiej śmieciarki.” 18:38, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Obywatel Obywatel

4 2

Na podwyżkę pensji wójta z 12 tysięcy na 20 tysięcy to nie było problemu ze znalezieniem pieniędzy , szubrawcy !!! 20:21, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SciemaSciema

5 1

Tyle lat tam mieszkałam i służyłam w tej jednostce a jak przyszło co do czego to nie pamiętają człowiek na każde zawody jeździł i się poświęcał a teraz po paru latach nawet o tobie nie wspomną😕😕😕 20:35, 23.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

…

3 0

Jak jest zebranie strażackie trzeba się pojawiać a nie olać wszystko 21:01, 23.06.2022


ŻwirekŻwirek

2 2

Renia to Ty? Oj były czasy🤣 21:00, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BlbleBlble

4 1

Zebranie?nawet jak tam mieszkałam to nie pamiętali nie zapraszali,miałam legitymację zawsze w gazetach się bywało na pierwszej stronie człowiek myślał że ktoś go docenia a teraz? Nawet mnie w książce na 50lecie straży nie uwzględnili dzięki ci Seba za to że byłeś takim katem i nas katowałeś 21:58, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

HehHeh

3 0

Taa Sebaa.... I wszystko jasne 22:00, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SrałSrał

3 0

Mają w dupie każdego o tych starych *%#)!& tylko pamiętają 22:02, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pięknie Pięknie

0 0

No to już po przewodniczącym rady :) 16:19, 25.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%