Jeszcze do 25 lipca mieszkańcy Egiertowa (gm. Somonino) mogą się zapoznać z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla jednej z dużych działek w miejscowości. Ma na niej zostać zlokalizowany zakład przetwórstwa drzewnego.
Z dokumentacji opublikowanej przez Urząd Gminy Somonino wynika, że trwa opracowywanie planu zagospodarowania przestrzennego dla jednej z dużych działek w Egiertowie. Wcześniej, w 2023 roku, przeprowadzone zostało postępowanie ws. wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zakładu przetwórstwa drzewnego oraz opakowań drewnianych na tym terenie.
Postępowanie zostało umorzone, ponieważ urząd uznał, że nie stanowi ono przedsięwzięcia znacząco wpływającego na środowisko.
Teraz trwa procedura związana ze sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki, na której miałaby zostać zlokalizowana inwestycja. Urząd Gminy Somonino opublikował niedawno komunikat o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu objętego opracowaniem.
Sprawie przygląda się jeden z mieszkańców Egiertowa, który obawia się wpływu planowanego zakładu na otoczenie.
- Zabudowania mieszkalne znajdują się nieopodal, więc taka inwestycja na pewno nie będzie obojętna dla mieszkańców. Zależy mi na tym, żeby jak najwięcej osób wypowiedziało się w tej kwestii - mówi nasz Czytelnik.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu została zaplanowana na 16 lipca w Sali Obrad Urzędu Gminy Somonino o godz. 15.30.
Z kolei z przygotowanym miejscowym planem oraz z prognozą oddziaływania na środowisko planowanej inwestycji można się zapoznać do 25 lipca br. w siedzibie Urzędu Gminy Somonino. Szczegóły dostępne są TUTAJ.
Miedzkaniec15:48, 09.07.2025
Bynajmniej będzie praca na miejscu
Encyklopedia16:01, 09.07.2025
Kto to widział… tartak w środku miejscowości. Nieopodal budynków mieszkalnych. Brawa dla wójta który się na to zgodził.
Egiertowo wieś16:53, 09.07.2025
patrzcie jak z was robią idiotów, tartak normalny zakład pewnie polak właściciel, normalna lokalizacja, czyli wieś i tutaj trzeba jeszcze się pytać o pozwolenie 🤣
ale jak Gołuński ze swoimi pseudoinwestycjami wyjeżdża, to nie ma nic, żadnej informacji, żadnych konsultacji, wszystko pozamiatane przez aparat terroru czyli UG Kartuzy i tam rzeczywiście powinny być konsultacje społeczne i ich nie ma
- obwodnica, kogo interesuje zdanie mieszkańców
inwestycje typu niemieckie deweloperskie typu LIDL, osiedla mieszkaniowe,
tutaj nie ma żadnej informacji, żadnych konsultacji od razu wjazd na działkę i nikt nikogo nie pyta, a tutaj gdzie tartak na wsi normalna lokalizacja, inwestycja pożądana, nagle wielkie ogłoszenia o inwestycji 🤣
Krzysztof 123@17:33, 09.07.2025
Na tamtym odcinku drogi w samym centrum zabudowy mieszkaniowej codziennie mają wjeżdżać i wyjeżdżać samochody ciężarowe jeden za drugim? To jest zły pomysł i prosty przepis na zwiększenie niebezpieczeństwa tej drogi tam która i tak już jest niebezpieczna. Nie podoba mi się to.
Patryk198618:06, 09.07.2025
Przecież na tym odcinku drogi tam jest potężny ruch. Powodzenia dla tych którzy będą stali w tym korku 🤣 Kto normalny na to pozwolił?
2 0
Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej.