Zamknij

Jest ekstremalnie ślisko! Gołoledź daje się we znaki na Kaszubach

M.Dz. 10:41, 26.01.2026 Aktualizacja: 13:13, 26.01.2026
6 Jest ekstremalnie ślisko! Gołoledź daje się we znaki na Kaszubach fot. M.Dz.

Marznące opady deszczu spowodowały, że na Kaszubach chodniki i niektóre ulice pokryły się warstwą lodu. Jest ekstremalnie ślisko, szczególnie na chodnikach, i bardzo niebezpiecznie. 

W powiecie kartuskim i całym województwie pomorskim obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed marznącymi opadami. Sytuacja na drogach, chodnikach, parkingach jest bardzo trudna. 

Ja informują policjanci, od rana w powiecie kartuskim z powodu warunków atmosferycznych doszło do trzech kolizji i jednego wypadku. 

Również piesi nie mają łatwo. Chodniki - także w Kartuzach i Sierakowicach, pokryte są grubą warstwą lodu, co znacznie utrudnia poruszanie. 

Przypomnijmy, że wczoraj rozesłano alerty RCB z ostrzeżeniem:

- Jeśli możesz, zostań w domu. Ogranicz podróże. Uważaj na drogach i chodnikach - brzmi komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

Z prognoz wynika, że trudnych warunków związanych z gołoledzią na pewno należy się spodziewać dziś do godz. 19.00. Niewykluczone, że ostrzeżenie IMGW będzie kontynuowane w kolejnych godzinach. 

[ZT]76747[/ZT]

Aktualizacja, godz. 11:57:

Nasi Czytelnicy informują nas o fatalnych warunkach na drogach m.in. w rejonie Stężycy, Miechucina, Mirachowa, Garcza, Gowidlina, a także Rokit (pow. bytowski) oraz Lęborka.

- W Rokitach jeden pas ruchu zablokowany wszyscy stoją, bo tiry nie mogą podjechać - pisze nasz Czytelnik. 

Aktualizacja, godz. 13:09:

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podkreśla, że praktycznie na całym terenie województwa pomorskiego występują marznące opady deszczu powodujące gołoledź.

- Na drogach są bardzo trudne warunki. Obecnie pracuje na sieci dróg wojewódzkich 71 jednostek sprzętu - czytamy w komunikacie. 

Przewoźnicy autobusowi i kolejowi informują o opóźnieniach w kursowaniu autobusów i pociągów. 

- W związku z bardzo trudnymi warunkami drogowymi występują utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji regionalnej PKS Gdynia! Występować mogą znaczne opóźnienia, a część kursów może zostać odwołana - pisze PKS Gdynia. 

(M.Dz.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (6)

.....m.....m

5 1

Nie wychodzę bo to grozi spotkaniem z konowalem od złamań

11:42, 26.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

@...m@...m

0 1

ciekawe czy jak kiedyś dopadnie cię, mimo twojej ostrożności złamanie lub inna choroba będziesz sobie sam radził, składał i gipsował nogę, albo przeprowadzisz operację wycięcia wyrostka robaczkowego?? Czy mimo tej niechęci do lekarzy, jednak udasz się do nich po pomoc. Hmmm???

12:52, 26.01.2026

Swój Swój

9 3

Po Kartuzach bez tej gołoledzi ciężko sie poruszać, nie sypiam piasku na chodnikach , a nawet w centrum sa wąskie wydeptane ścieżki... nie odśnieżone, nie posypane ..Sam lód

11:50, 26.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

MagistrackiMagistracki

0 4

To se posyp, w Szwecji nie sypią ani solą ani piachem i są zdrowi. A Kartuzy akurat bardzo dbają o ekologię, zimą też, gdzie się dało tam już odgarnięte, a że ludziskom nie chce się swoich obejść ze sniegu i lodu uprzątnąć to już nie wina miasta.

12:18, 26.01.2026

WersWers

5 0

Na os. Sikorskiego nic nie posypane dwa razy upadłem .Ogólnie Kartuzy nic nie psypane piachem a pracować musimy

12:28, 26.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec27Mieszkaniec27

1 3

Musisz iść jeszcze raz, Jezus upadał 3 razy.

12:41, 26.01.2026


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%