Wiadomości

Zamknij

Sierakowice. Ostatni raz można było wypełnić ankiety ws. praw miejskich

W.D. 21:26, 26.01.2026 Aktualizacja: 21:59, 26.01.2026
14 Sierakowice. Ostatni raz można było wypełnić ankiety ws. praw miejskich fot.W.D.

Osoby, które nie brały udziału w konsultacjach społecznych ws. praw miejskich dla Sierakowic mogły dziś w Urzędzie Gminy Sierakowice oddać swoje głosy. Z takiej możliwości skorzystały 103 osoby. Wynik potwierdza dotychczasowe stanowisko mieszkańców wyrażone podczas 12 spotkań konsultacyjnych. 

Jak już informowaliśmy, konsultacje społeczne ws. praw miejskich dla Sierakowic zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Spotkań było 12 i podczas każdego z nich mieszkańcy wypełniali ankiety, w których wskazywali, czy opowiadają się za zmianą statusu Sierakowic czy też nie.

Wynik głosowania ankietowego wykazał, że mieszkańcy gminy Sierakowice zdecydowanie sprzeciwiają się nadaniu miejscowości praw miejskich i zmianie jej statusu na miejsko-wiejską. 

Dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogli brać udziału w konsultacjach wyznaczono dodatkowy termin. Komisja czekała na chętnych dziś od samego ranka. 

Do południa zainteresowanie udziałem w głosowaniu było niewielkie. To zmieniło się jednak w godzinach popołudniowych. Z możliwości wypełniania ankiet korzystali też pracownicy urzędu. Ostatnie osoby wypełniły ankiety tuż przed godz. 18.00, a więc krótko przed zakończeniem głosowania.

Wyniki pokazały, że przez cały dzień z możliwości wypełniania ankiet skorzystały 103 osoby. 34 osoby poparły ideę nadania Sierakowicom praw miejskich, a 64 osoby były na NIE, zaś 5 wstrzymało się od głosu. 

Wedle dotychczasowych zapewnień wójta gminy Sierakowice Mirosława Kuczkowskiego, negatywny wynik konsultacji społecznych ma oznaczać zakończenie całego procesu w tej sprawie. Szef sierakowickiego samorządu zapowiedział, że wystąpi do Rady Gminy o podjęcie stosownej uchwały, która pozwoli zamknąć procedurę. 

::news{"type":"see-also","item":"76678"}

(W.D.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (14)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

ty z kosmosuty z kosmosu

4 16

sam się odwołaj a reszcie daj spokój

07:19, 27.01.2026

Pan ZastępcaPan Zastępca

4 5

Zrobił super,że się włączył, bo wypowiadał się mądrze i treściwie, ale do zatwardziałych trudno dotrzeć.

11:43, 27.01.2026

Pozostałe komentarze

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do kosmitaDo kosmita

2 10

Może ty zazdrościsz, pewnie byś chciał objąć stanowisko

07:56, 27.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PróbaPróba

7 12

Została podjęta i brawo👏👏To jest przyszłość Sierakowic, która przez brak przekonania mieszkańców i hejt przeciwników została tylko odsunięta w czasie.To jest kierunek rozwoju Sierakowic i tyle.Trzeba mieć ambicje, więc brawo dla Pana Wójta, Zastępców i wszystkich, którzy tą próbę podjęli, a przy okazji nie wydali pieniędzy gminnych na referendum, które jedni - wiadomo którzy, na siłę chcieli przeprowadzić.Brawo za włodarza 👍

11:41, 27.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

taaktaak

2 4

Też tak uważam Ci co chcieli referendum niech je zrobią za swoje pieniądze a nie nasze .....

13:35, 27.01.2026

zdjęcie zdjęcie

9 1

O jest i Iwonka.... no proszę .....

13:12, 27.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

odp zdjęcie odp zdjęcie

4 2

Ciekawe od czego jeszcze podatek wymyśli .....

13:36, 27.01.2026

biznesbiznes

4 0

Słowa, bez których dzisiaj nie ma normalnych rozmów.
Bardzo ważne: kierunek rozwoju, przestrzeń, procesy, biznes, skalowanie.
Wszyscy wykupują szkolenia, aby mieć papier, bo potrzebują się pochwalić przed kolegą, że to ważny rozwój, spotkania online itp...
Takie mamy dziwne czasy.

14:03, 27.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziwnedziwne

4 2

Aż dziwne że nie był przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady

14:10, 27.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pomysłodawcy Pomysłodawcy

2 1

Niech robią co chcą, tylko ludziom dadzą spokój.

18:07, 27.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%