Zamknij
REKLAMA

Odżywki do włosów - Jakie dobrać odpowiednie?

12.06, 26.08.2022 mat.partnera
REKLAMA

Efekt tafli lub burza lśniących loków, każda kobieta ma inne potrzeby i do nich powinna dobierać pielęgnację włosów. Osoby pragnące uzyskać ekstremalne wygładzenie, korzystają z zupełnie innych kosmetyków, niż właściciele włosów, które chcą się kręcić. Jakie odżywki do włosów dobrać, by móc cieszyć się idealną fryzurą? 

Wygładzenie, a skręt - jakie odżywki do włosów wybrać? 

Przed doborem odżywki warto najpierw sprawdzić, czy włosy faktycznie mają tendencję do skrętu. Łatwo to ocenić, wystarczy umyć je i pozwolić samodzielnie wyschnąć bez udziału suszarki. Włosy ze skłonnością do skrętu zazwyczaj są mocno spuszone, a pojedyncze kosmyki są pofalowane. Do takiej fryzury warto wybierać lekkie odżywki proteinowe i stosować je w metodzie MO. Nawet w pielęgnacji włosów kręconych nie może jednak zabraknąć emolientów, warto stosować je w formie serum dociążającego loki lub odżywki bez spłukiwania. Kupując odżywki do włosów kręconych, warto szukać takich, które są dedykowane specjalnie do wydobywania skrętu.

Odżywki do włosów znajdziesz na stronie: https://hair-shop.pl/pl/menu/odzywki-do-wlosow-312.html

Pielęgnacja wygładzająca - jakie odżywki do włosów wybrać? 

Nawet włosy ze skłonnością do skrętu da się wygładzić do tego stopnia, by uzyskać efekt tafli. Kluczem są oczywiście odpowiednie odżywki do włosów. Przy wygładzaniu należy położyć duży nacisk na odżywki emolientowe, których zadaniem jest nie tylko wygładzanie, ale też dociążanie fryzury, co zapobiega puszeniu włosów. Warto stawiać na treściwe odżywki, które sprawdzą się przy każdej porowatości włosa. W celu maksymalnego wygładzenia nie wystarczy sama metoda MO. Do uzyskania efektu tafli warto korzystać również z metod OMO i MOO. OMO polega na tym, że przed nałożeniem szamponu na skórę głowy, zabezpieczamy kosmyki odżywką, następnie myjemy skórę głowy szamponem, a włosy myjemy odżywką i spływającą po nich pianą z szamponu. Po spłukaniu i odciśnięciu nadmiaru wody domykamy pielęgnacje odżywką emolientową. Metoda MOO, czyli mycie + odżywka + odżywka polega na nałożeniu odżywki na kilka minut i spłukaniu jej oraz domknięciu pielęgnacji odżywką bez spłukiwania. W tym wypadku na drugie O też najlepiej sprawdzi się produkt emolientowy lub PE. 

Równowaga PEH - a odżywki do włosów

Przy dobieraniu odżywki do włosów warto brać pod uwagę porowatość włosów oraz równowagę PEH. Włosy wysoko, średnio i nisko porowate mają zupełnie inne potrzeby. Włosy wysoko porowate potrzebują ekstremalnego nawilżenia oraz dociążenia kosmyków. W tym wypadku sprawdzić powinny się odżywki emolientowe, nie może zabraknąć też humektantów, których głównym zadaniem jest nawilżenie przesuszonej fryzury.  Przy wysokiej porowatości potrzebne są odżywki treściwe o bogatym składzie i gęstej konsystencji. Włosy nisko porowate wymagają lekkich odżywek, które nie przeciążą kosmyków i nie spowodują szybszego przetłuszczania. Najłatwiejsze w pielęgnacji są włosy średnio porowate, w ich przypadku sprawdzi się niemal każdy kosmetyk. Równowaga protein, emolientów i humektantów jest niezbędna do utrzymania włosów w dobrej kondycji, dlatego warto zwracać uwagę na skład kupowanych odżywek. c

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%