Zamknij
REKLAMA

Somonino. Akademia Mirabelek ruszyła! Na uczestników czekają inspirujące warsztaty

10:22, 23.06.2020 | M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

W Somoninie po dłuższej przerwie związanej z epidemią, znów ruszyła Akademia Mirabelek. Odbyły się już pierwsze warsztaty dla dzieci - poznały tajniki introligatorstwa i wykonały autorskie książeczki.

Pierwsze spotkanie Akademii Mirabelek, która działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Somoninie, odbyło się w sobotę, 20 czerwca. Dzieci uczestniczyły w warsztatach tworzenia autorskich książeczek dla miłośników rękodzieła. Podczas zajęć poznały także tajniki pracowni introligatorskiej oraz pojęcia związane z szyciem i oprawą książek.

fot. nadesłane

- Każdy z uczestników wykonał własnoręcznie notes w twardej oprawie, oraz wyklejkę.W drugiej części zajęć tworzono książeczki na rozwinięcie wyobraźni. Następne zajęcia już w lipcu pt. „Książka w słoiku, czyli o przetwórstwie i utrwalaniu żywności”. Zapisu na listę rezerwową można dokonać w bibliotece - informuje koordynatorka Akademii Mirabelek Karolina Szmołda.

fot. nadesłane

Akademia Mirabelek to twórcze spotkania i warsztaty dla dzieci, ale także dla dorosłych. W Somoninie odbywa się po raz drugi. W tym roku odbędą się spotkania dotyczące m.in. ekologii, tradycji, warsztaty tworzenia opowieści, warsztaty twórczego myślenia. Dzieci będą mogły rozwinąć też talenty plastyczne i swoją kreatywność.

Przewidziano również spotkania dla dorosłych, związane m.in. z czytelnictwem. Już 7 lipca odbędzie się wydarzenie skierowane do kobiet: "Kobieta z książką". Organizowany jest też konkurs dla całych rodzin pn. "Cała Gmina czyta dzieciom", który polega na uchwyceniu w kadrze momentu czytania książki lub zrobienia krótkiego filmiku (szczegóły tutaj).

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz