Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach zorganizowała XIV Gminnego Konkursu Profilaktycznego "Kolory Życia", którego tegoroczne hasło brzmiało "Stop uzależnieniom – wybieram marzenia". Wydarzenie skierowane było do szkół podstawowych z terenu gminy Kartuzy.
Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na zagrożenia wynikające z uzależnień, promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz rozwijania zainteresowań, pasji i spełniania marzeń. Konkurs miał również zachęcić młodych ludzi do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, które mają wpływ na ich zdrowie i przyszłość.
Zorganizowało podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród przez Martę Baczyńską, kierownika Wydziału Oświaty oraz przez Piotra Kloczkowskiego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.
Dodatkową atrakcją był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 2c pod kierunkiem Beaty Hinc. Młodzi artyści zaprezentowali przedstawienie promujące aktywne formy spędzania wolnego czasu oraz sposoby unikania uzależnień. W tegorocznej edycji do oceny zakwalifikowano 84 prace plastyczne wykonane przez uczniów reprezentujących 9 szkół podstawowych.
Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, talentem artystycznym oraz dojrzałym podejściem do tematu profilaktyki uzależnień. Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III – V oraz klasy VI – VIII.

Wyniki konkursu:
Kategoria – uczniowie klas III – V:
1 miejsce – Alan Kuźmiński (kl. 3) – Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie (opiekun Anna Rompa);
2 miejsce – Nikola Wendt (kl. 5) – Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Staniszewie (opiekun Lidia Plichta);
2 miejsce – Maria Wenta (kl. 4) – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach (opiekun Kinga Kołecka – Konkol);
3 miejsce – Marta Reglińska (kl. 5) – Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej (opiekun Katarzyna Sylka);
wyróżnienie – Oliwia Lewna (kl. 3) – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie (opiekun Ewa Jereczek);
wyróżnienie – Krzysztof Wronski (kl. 3) – Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie (opiekun Anna Rompa);
wyróżnienie – Maja Dąbrowska (kl. 5) – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach (opiekun Kinga Kołecka – Konkol);
wyróżnienie – Lena Szweda (kl. 4) – Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Staniszewie (opiekun Lidia Plichta);
wyróżnienie – Lidia Kożyczkowska (kl. 4) – Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie (opiekun Anna Rompa).
Kategoria – uczniowie klas VI – VIII:
1 miejsce – Antonina Gołąbek (kl. 8) – Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Gryfa Pomorskiego w Kiełpinie (opiekun Anna Rompa);
2 miejsce – Dominika Reiter (kl. 6) – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach (opiekun Kinga Kołecka – Konkol);
2 miejsce – Natalia Kąkol (kl. 7) – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prokowie (opiekun Magdalena Pobłocka);
3 miejsce – Konstancja Konkol (kl. 7) – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie (opiekun Ewa Jereczek).
wyróżnienie – Agnieszka Wróbel (kl. 6) – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prokowie (opiekun Magdalena Pobłocka);
wyróżnienie – Maja Sikora (kl. 7) – Szkoła Podstawowa w Kolonii (opiekun Małgorzata Szadkowska);
wyróżnienie – Iga Licbarska (kl. 6) – Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie (opiekun Joanna Pawlicka);
wyróżnienie – Angie Piotrowski (kl. 6) – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach (opiekun Kinga Kołecka – Konkol);
wyróżnienie – Martyna Szynszecka (kl. 6) – Szkoła Podstawowa w Kolonii (opiekun Małgorzata Szadkowska).
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz