Już po raz 19. uhonorowano osoby, które w naszym regionie budują środowisko oparte na empatii, solidarności i odpowiedzialności społecznej pomagając drugiemu człowiekowi. Wśród wyróżnionych jest Jacek Miąskowski, radny powiatu kartuskiego, znany społecznik i inicjator wielu akcji charytatywnych.
Srebrne Drzewko 2025 to prestiżowe wyróżnienie, jedno z najważniejszych na Pomorzu przyznawane osobom i organizacjom, które działają, by pomagać innym, często słabszym lub wykluczonym.
W tym roku kapituła konkursu nagrodziła 26 wyjątkowych inicjatyw, ale tylko 6 z nich otrzymało nagrodę indywidualną. Jedną z nich odebrał Jacek Miąskowski, lider Stowarzyszenia
Pomagamy Bądź z Nami,– za konsekwentne, uparte i przyjazne działania na rzecz drugiego człowieka.
Jacek Miąskowski jest radnym powiatu kartuskiego, ale od lat działa społecznie. Organizuje akcje charytatywne, wspiera osoby znajdujące się w wyjątkowo trudnych sytuacjach życiowych, prowadził szeroko zakrojone zbiórki darów na rzecz Ukrainy.
Jest inicjatorem pomysłu stworzenia Domu Samotnej Matki. Ma to być miejsce, które ma dawać realne schronienie i nadzieję kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Projekt nie jest
łatwy. Pierwotnie dom miał powstać w budynku po szkole w Kiełpinie, ale przeszkody formalne zmusiły zespół do szukania nowej lokalizacji.
- Potrzebujemy budynku do remontu lub działki – mówił Jacek Miąskowski podczas panelu "Nie jesteś sama”, który odbył się w ramach Forum Wsparcia i Zdrowia w Żukowie.
Nagroda Srebrne Drzewko powstała w duchu pracy dawnych Wojewódzkich Zespołów Pomocy Społecznej z lat 90. Dziś jest symbolem nowoczesnej, skutecznej i mądrej pomocy
skierowanej do rodzin w kryzysie, osób z niepełnosprawnościami, osób zmagających się z uzależnieniami i problemami psychicznymi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz