Zamknij

MEVO na ponad 2 miesiące wyłączy możliwość rezerwacji rowerów

09:23, 16.05.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M.Dzienisz

Od 30 maja do 14 sierpnia nie będzie można rezerwować rowerów MEVO. "Jest to oczywiste działanie wbrew celom projektu" - komentują rowerzyści z Rowerowej Metropolii. Są też dobre wiadomości: pomimo wcześniejszych zapowiedzi operatora, dokonywanie płatności w systemie nie zostanie wstrzymane. 

Jak zapowiadał w kwietniu operator systemu Mevo, po osiągnięciu liczby 20 tysięcy wpłat, możliwość płatności miała zostać ponownie wstrzymana. Na szczęście, pomimo tych zapowiedzi, wciąż będzie można zasilać swoje konto w systemie. 

- Pomimo, że przekroczyliśmy limit 20 tysięcy wpłat, nie wstrzymujemy w tym momencie możliwości dokonywania płatności. Choć system nie działa jeszcze w pełni, sytuacja z każdym dniem się stabilizuje - informuje operator.

Zaznacza, że baterie są wymieniane w przewidzianym czasie, poprawiono też wydajność serwisu, dzięki czemu zmniejsza się liczba pojazdów czekających na usunięcie usterek.

Okazuje się jednak, że postanowiono wprowadzić zmiany w regulaminie MEVO. Od 30 maja do 14 sierpnia nie będzie możliwości dokonywania rezerwacji roweru. Po ponownym włączeniu opcji zmienią się również jej zasady. Rower będzie można rezerwować do trzech razy na dobę na 5 minut.

- Zainteresowanie systemem jest ogromne, chcemy uniknąć sytuacji, gdy na stacji są 3 rowery i wszystkie są zarezerwowane - czytamy w poście na Facebookowej stronie MEVO.

- To kolejna "miła" niespodzianka ze strony operatora i urzędników zarządzających projektem - komentują ten pomysł rowerzyści ze stowarzyszenia Rowerowa Metropolia. - Wprawdzie wyłączenie rezerwacji ma być tylko czasowe ale i tak budzi nasze zażenowanie. Jeśli ktoś wprowadził ten pomysł aby była większa dostępność rowerów (nie blokowanych rezerwacjami) to osiągnie w praktyce niezauważalną poprawę dostępności kosztem ogromnego obiektywnego i subiektywnego pogorszenia przewidywalności dostępu do usługi. Przewidywalność jest w komunikacji w niektórych przypadkach nawet ważniejsza niż dostępność, w przypadku Mevo - oficjalnie nastawionego na przejazdy kombinowane i dojazdy do pracy, jest to oczywiste działanie wbrew celom projektu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

czyngishanczyngishan

2 0

A miało być tak pięknie... A tymczasem same błędy, zmiany, kombinowanie. Ja wszystko rozumiem, że nowoczesny system itp., ale przecież można było to wszystko przewidzieć i się przygotować na przeróżne ewentualności? 09:55, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

buhehebuhehe

0 0

a tak żeście chwalili... 22:35, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone