Policja i strażacy wznawiają dziś poszukiwania 33-letniej Moniki Dejk-Ćwikły, która zaginęła we wtorek. Działania nadal prowadzone będą w okolicach Jeziora Klasztornego Małego i Dużego.
Wczorajsze działania poszukiwawcze zostały przerwane z uwagi na późną porę i warunki pogodowe. Jak informuje Aldona Domaszk, rzecznika prasowa KPP Kartuzy, dziś akcja poszukiwawcza zostanie wznowiona.
- W akcję zaangażowano wzmożone siły policjantów wszystkich pionów - informuje Aldona Domaszk. - W rejon poszukiwań skierowani zostali również funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku i przewodnicy z psami tropiącymi. Policjanci przeczesują tereny leśne oraz okoliczne zbiorniki wodne. Sprawdzają miejsca pod kątem zabezpieczenia nagrań z kamer monitoringu oraz analizują zebrane już zapisy.
Do poszukiwań skierowany został również policyjny operator z dronem. W działania zaangażowani zostali funkcjonariusze straży pożarnej w tym Zespół Poszukiwawczy Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.
Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 33-latka 13 grudnia 2022 roku około godziny 13:00 wyszła na spacer z psem. Kobieta od tamtej pory nie wróciła do domu i nie kontaktowała się z bliskimi.
Siostra zaginionej poinformowała, że jedna z kamer na ul. Sambora zarejestrowała 33-latkę z psem we wtorek o godz. 11:46, zatem poszukiwana mogła wyjść z domu nieco wcześniej.
::news{"type":"see-also","item":"43055"}
Jak informuje policja zaginiona jest szczupłej budowy ciała, ma włosy w kolorze ciemnego blondu do ramion, które może mieć upięte w kucyk; ma oczy koloru piwnego, a na plecach duży tatuaż z motywem róż.
W dniu zaginięcia ubrana w szary, długi płaszcz z kapturem, ciemne spodnie i jasne buty. Kobieta wyszła na spacer z psem - labradorem maści biszkoptowej.
Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 47 742 22 18, 47 742 22 40, 47 742 22 22 lub pod numer alarmowy 112.
33-letnia Monika Dejk-Ćwikła jest wokalistką zdobywającego coraz większą popularność zespołu Obrasqi oraz działającej w Żukowie grupy Agape.
Biedni11:03, 15.12.2022
Złe przeczucia mamy,jest za dyzy mróz
mieszkaniec_kartuz11:33, 15.12.2022
Psa też nie znaleziono, czyli wpadli do jeziora. Gdyby ją ktoś porwał, to by psa zostawił na pastwę losu.
powiedział co wiedzi11:37, 15.12.2022
Znawca się znalazł
Kama12:03, 15.12.2022
Pies błąka się w okolicy , ktoś pisał że był na ul ceynowy
Gosia1112:03, 15.12.2022
Pies tego samego wieczoru nagrał się na kamerze żabki na Ceynowy w Kartuzach po godzinie 19. To info od rodziny.
Romek11:35, 15.12.2022
Ile można szukać? Klasztorne to nie Bałtyk! Przecież widać od razu ślady i połamany lód na przykład...
Tak11:46, 15.12.2022
Wczoraj podczas poszukiwań nie stwierdzono śladów na lodzie ani na brzegu jeziora. Ten kierunek odpadł.
Sasiadka12:04, 15.12.2022
Kochana Moniko ! Cała Urocza modli się za Cb i trzyma kciuki Boże obyś się znalazła cała i zdrowa
Pozostałe komentarze
Użytkownik11:47, 15.12.2022
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
wiedźma13:09, 15.12.2022
żałosny jesteś
Ale procedury11:47, 15.12.2022
Muszą być zachowane . Ale dziwię się ze nie można zamontować kamery która by chociaż rejestrowała co kolwiek nad takim jeziorem. Wystarczy żeby było widać że ktoś tam był już nie koniecznie twarzy. A może kamery zarejestrowały coś na parkingu Brunona ? Oby się odnalazła cała i zdrowa
# Romek 11:48, 15.12.2022
Mają czas, tobie gdzieś się spieszy ? To zamów taksówkę.
Kpt Żbik 11:49, 15.12.2022
A może ktoś ją porwał ? Jakiś znajomy i będzie jak z Iwoną Wieczorek.
Alf11:50, 15.12.2022
Coś dużo tych teorii zresztą jak zwykle w takich sytuacjach równie dobrze mogli porwać ją kosmici czy inni zboczeńcy (oczywiście to jedna z teorii) ale fakt faktem że spory procent ludzi zaginionych nigdy się nie znajduję i co się a nimi stało czy dzieję jest naprawdę trudno racjonalnie wytłumaczyć?
Gacek 11:58, 15.12.2022
Ściągnąć płetwonurków i sprawdzić dwa jeziora
Do Gacek12:05, 15.12.2022
Płetwonurków przy 10 stopniowym mrozie. Zastanów się co za brednie opowiadasz. Znajdź takiego co wejdzie w takiej temperaturze do wody. Pierwsza zasada ratownictwa: najpierw zapewnij sobie bezpieczeństwo, potem ratuj.
@Do Gacek12:18, 15.12.2022
Woda trochę poniżej tafli wody ma zawszę przez cały rok temperaturę 4 stopni celsjusza są również ogrzewane skafandry do nurkowania
Gosia1112:40, 15.12.2022
Znaleźli Ciało...
Ewcia12:44, 15.12.2022
A skąd ta informacja?
Gosia.12:46, 15.12.2022
Dziwne że Ty to wiesz a media nic nie
Gosia1112:58, 15.12.2022
W Jeziorze Klasztornym znaleziono ciało człowieka. To prawdopodobnie zaginiona 33-latka
# gosia 12:59, 15.12.2022
A tatuaż jest ? Bo to jest najważniejsze. No i co z biszkoptem ?
Niestety13:03, 15.12.2022
Informacje z Radia Gdańsk
Znaleziono ciało w Jeziorze Klasztornym w Kartuzach. Niewykluczone, że może to być zaginiona we wtorek 33-latka. Na miejsce jedzie prokurator.
Ciało odnaleziono z pomocą drona, który był wykorzystywany w poszukiwaniach. Zwłoki znajdują się w odległości kilkunastu metrów od brzegu jeziora i są przymarznięte do tafli lodu. W tej chwili strażacy wyciągają je na brzeg. Policja potwierdza jedynie, że odnaleziono ciało człowieka, ale nie potwierdza nawet płci.
Pusia13:44, 15.12.2022
Boże, straszne, dlaczego? dlaczego? dlaczego?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz