Zamknij

Borucino. Zderzenie motocyklistów. 14-latek nie miał uprawnień

13:12, 08.06.2025 Aktualizacja: 16:47, 08.06.2025
Skomentuj fot.W.D. fot.W.D.

W Borucinie (gm. Stężyca), na drodze wojewódzkiej nr 228, doszło do zderzenia dwóch motocykli. Na miejscu trwają działania służb. Zadysponowano też śmigłowiec LPR.

Policja wyjaśnia w tej chwili okoliczności zdarzenia. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

[FOTORELACJA]29863[/FOTORELACJA]

Aktualizacja 15:57

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 14-latek kierujący motorowerem Romet,  podczas skręcania w ledwo, zderzył się bocznie z wyprzedzającym  go kierowcą  motocykla marki Kawasaki.

Jak informuje Aleksandra Philipp, rzeczniczka prasowa kartuskiej policji, obaj kierujący byli trzeźwi.

- Kierujący motorowerem 14-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. W wyniku zdarzenia chłopiec za pomocą śmigłowca LPR został przewieziony do szpitala - informuje Aleksandra Philipp. - Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, oględziny obu pojazdów, a także niezbędną dokumentację potrzebną do ustalenia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. W związku z kierowaniem przez chłopca pojazdem mimo braku uprawnień, policjanci przekażą dokumentacje do zespołu do spraw nieletnich kartuskiej komendy.

 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(20)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Lecz się Lecz się

2 0

Mam nadzieję że ciebie dosięgnie podobne zdarzenie ...

13:57, 08.06.2025

11

0 0

*%#)!& nie sieją nie orzą sami się rodzą Jesteś żałosnym dupkiem małym człowieczkiem

14:05, 08.06.2025

😭😭

2 4

To nie cieszy

13:32, 08.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łysy Łysy

15 6

Motocyklista baran jakich mało , jest 50 a ten leci jak chory psychicznie , nic dziwnego że drugi go nie widział jak skręcał w lewo . Często bywam w Borucinie i nie raz widać jak lecą tak szybko że tylko dźwięk zostaje . Szkoda że ten co jechał przepisowo może dostać najwyższą karę ... Zobaczcie sobie drogę hamowania , miejsce uderzenia i gdzie leżały oba motocykle . Łysy do Choroszczy...

14:20, 08.06.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Pozdro Pozdro

3 8

Uważam, że używanie takich słów jest niepotrzebne. Nikt nie powinien oceniać stanu psychicznego innych osób w taki sposób.

15:56, 08.06.2025

świadekświadek

8 10

Motocyklista prawidłowo wyprzedzał jadącego chłopca. Niestety ten nie upewnił się i skręcił w lewo i wpadając mu prosto pod koła. Gdyby leciał szybko obaj by już nie żyli...
Nie wypowiadaj się chłopie jak nie wiesz bo ekspertyza po zdjęciach Ci nie wyszła.

16:30, 08.06.2025

Asdf Asdf

3 2

Prosimy o więcej 👍🏿

14:33, 08.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kaszuby KaszubyKaszuby Kaszuby

9 0

To nie łysy prowadził motor! Znalazł sie na zdjęciu przypadkiem! Najpierw zapytaj o szczegóły a potem komentuj!

15:57, 08.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Masakra.Masakra.

18 4

Kolejny małolat na skuterku bez uprawnień. Mało wam rodzice? Nie tak dawno był trup. Rok temu też. Wieśniaki na wszystko pozwolą.

16:06, 08.06.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Święty Święty

2 1

Serio , wyprzedał poprawnie ? Leci cep przez wieś i to jest spoko ?

17:21, 08.06.2025

Ja i ja Ja i ja

30 3

A może to jest pora żeby policja wreszcie zweryfikowała tych wszystkich młodych gniewnych na crossach i quadach? Może warto ukrócić ten proceder jeżdżenia całymi wieczorami pod oknami na jednym kole z rozwierconymi tlumikami? Może czas skończyć z dewastacja wszystkich zielonych miejsc przez tę gangi pseudo motocyklistów. Większość z nich nie ma prawka a sporo motowro tablic rejestracyjnych czy choćby oświetlenia więc nadają się jedynie na własne podwórko.
Panowie Policjanci do dzieła

16:32, 08.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

🤨🤨

15 4

Tam w tych okolicznych wioskach same małolata bez uprawnień jeżdżą na tych motorach.
Policja tam nie zagląda więc czują się swobodnie

16:39, 08.06.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pan P. Pan P.

4 4

Kim pan jest aby stwierdzić że nie mają uprawnień?

17:40, 08.06.2025

Wuj z torbaWuj z torba

15 1

Mnie przeraza widok dzieci puszczanych samopas na roznorakich pojazdach.
Gdzie sa rodzice,gdzie myslenie.
Myslenie kiełkuje jak jest karetka w akcji.
Skąd takie dziecko znalazlo sie bez opieki doroslego na jezdni.
Chore co sie wyprawia.
Dadza mamusie motory,hulajnogi,krosy itp.
Kto odpowiada jak taki dzieciak spowoduje wypadek!?
Zakazac dzieciom samodzielnego jezdzenia na tych pojazdach wszelakich.

16:58, 08.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZaczatekZaczatek

13 2

Zaczatkiem tego szalenstwa sa modni rodzice dajacy kilkulatkom gnac na rowerach.Idzie taka Ąkrolewna zĘtatulkiem a dziecko kilometr przed nimi jedzie na rowerze.
Dziecko bez asekuracji bez kasku praktycznie samo jedzie .
Rodzic z tylu sie wlecze zaczytany w ajfonie.
Potem tylko rower na motor zamienia .
Tyle tragedii z tymi motorami itp no ale rodzice nadal nie mysla.
Kto myslacy da takiemu chlopaczkowi motor.
No ludzie!!!!

17:05, 08.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lokalny123Lokalny123

15 2

Tam same małolaty jeżdżą crossami skuterami i quadami, bez rejestracji kasków a wgl jakichkolwiek uprawnień. Borucino i kamienica Szlachecka to plaga. Nie odpowiedzialni rodzice, albo po prostu gamonie. 😡😡

17:12, 08.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

. .

5 13

Wszyscy krytykujący to że małolat jeździł bez uprawnień, że gdzie byli rodzicie itd. sprobójcie mi powiedzieć że żaden z was za dzieciaka nie próbował się przejechać wska taty/dziadka, nie mówcie ze jesteście święci i żyjecie zgodnie w 100% zgodnie z prawem. Niech dzieciaki jeżdżą, ale zdala od ulic i aby nikomu nie przeszkadzać.

17:39, 08.06.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

............

6 1

Kiedys nie bylo takiego ruchu jak teraz.

17:54, 08.06.2025

MasakrAMasakrA

1 0

Oczywiście ale to polnymi drogami, wewnętrznymi a nie główną ulica

13:32, 09.06.2025

mieszkaniec Łączynamieszkaniec Łączyna

10 3

W Łączynie to samo, małolaty jeżdżą tymi crosami, na jednym kole się popisują, na głównej ulicy, gdzie mimo terenu zabudowanego wszyscy pędzą ile silnik pozwoli. Tam ciężko nawet z posesji wyjechać bo nagle jakiś nawiedzony zza zakrętu wyleci. A rodzice pozwalają jeździć, sami na polach traktorami jeżdżą i widzą jak ich dzieci szarżują crosami , nawet nie reagują. Tam też o wypadek się prosi, a potem płacz. A policja to moglaby się zainteresować tymi dzieciakami bez uprawnień.

19:22, 08.06.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HahahaHahaha

1 0

Komentator najwyraźniej z Łączyna?☺️

20:16, 08.06.2025

Nie interesuj się Nie interesuj się

1 6

To że chłopaki jeżdżą na motorach to poprostu zajawka pani z łączyna a to że jeżdżą traktorami po polu to są nauczeni ciężkiej pracy a jak ty masz może synka który nic nie robi tylko siedzi przed komputerem to spujrz w przyszłość co z niego będzie a pewne jest to że chłopak z gospodarki co jest nauczony ciężkiej pracy to na pewno sobie poradzi ... Pozdrawiam

21:48, 08.06.2025

Myśleć ludxieMyśleć ludxie

7 1

Teraz szanowni rodzice odczują skutki swojej bezmyslnosci

19:25, 08.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jo tego no Jo tego no

4 2

Jo oni nie są rychtych co komentują to trzeba przez to lączyno na odcinie jechac to jest bardzo dobra droga do tego a knypi niech dalej gazują
Każdy był młody i mądry a na starość to już na głowę zachodzi troszkę

20:55, 08.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MotocyklistaMotocyklista

6 3

Ten Pan nie jednych po drodze wyprzedzał tak zapier....a wszyscy wylewają fale hejtu na Młodego. Wina pewnie będzie jego bo Młody bez uprawnienia nie upewnił się a ze Pan zapier...ile fabryka dala przez teren zabudowany to juz nikt nie mowi. Oby Chłopak z tego wyszedł duzo zdrowka

21:20, 08.06.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaJa

2 3

Jak by jechał ile fabryka dała to by nie było czego zbierać ani z niego ani z młodego.

06:58, 09.06.2025

oneone

1 1

Żaden z Ciebie motocyklista jak tak piszesz. Raczej rowerzysta. Młody nie miał prawa jechać i tyle w temacie. Mierzyłeś temu Panu prędkość że wiesz ile on jechał?

09:39, 09.06.2025

MfrankMfrank

2 1

Ja się zawsze zastanawiam w takich sytuacjach.
Kogo jest tu większa wina bo widzę dwa różne spojrzenia na sprawę.
1. jest z punktu widzenia osoby która skręca w lewo włącza kierunkowskaz i wszystko robi zgodnie z przepisami a potem okazuje się że się nie upewniła bo ją ktoś wyprzedzał na skrzyżowaniu mimo zakazu.
2. punkt widzenia to wiem że nie powinienem wyprzedzać na skrzyżowaniu ale to robię i cała odpowiedzialność spada na osobę która prawidłowo jedzie ale się nie upewniła że może skręcić.
Zastanawiam się czy tu coś w przepisach jest nie tak że czasami a może nawet często wina spływa na osobę która może nie ma prawa jazdy ale w praktyce niby doprowadziła do wypadku. A może jak by taka osoba jechała na terenie zabudowanym 50 km/h to zobaczyłaby że ktoś skręca w lewo i że nie wyprzedza się na skrzyżowaniu. Ten mój komentarz nie dotyczy tylko tej konkretnej sytuacji ale trzeba na to spojrzeć z szerszej perspektywy i coś zmienić w kodeksie drogowym że jak przekraczasz prędkość to nie dajesz innym osobom będącym w ruchu szans.

09:00, 09.06.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jaja

5 0

Wg. mnie jazda bez uprawnień powinna być traktowana jako przestępstwo i to bez dwóch zdań (chyba, że była by to sytuacja ratująca życie).
Co do lewoskrętu to sprawa jest jasna ale często potrafi zaskoczyć, bo właśnie nam się wydaje, że robimy wszystko dobrze a tu taka niespodzianka... (ale skąd ma wiedzieć o tym osoba bez uprawnień ? bo ten młody chłopak nie stracił uprawnień on jeszcze nigdy żadnych nie miał co wynika z wieku)
Co do wyprzedzania na skrzyżowaniach to nie wolno jak i na przejściach dla pieszych, ale tu nie ma skrzyżowania on zjeżdżał na swoją posesję, lub kogoś nie wiem. Jeśli da się to udowodnić to ten z uprawnieniami dostanie mandat za przekroczenie prędkości, ale na pewno nie za wyprzedzanie bo nie ma tam zakazu, jak i za spowodowanie wypadku, bo tu wina jest oczywista, do tego brak uprawnień pociągnie rodzinę do sporych strat finansowych, bo ubezpieczyciele z OC na pewno nie pokryją szkód z polisy, brak uprawnień zawalania ubezpieczyciela z odpowiedzialności.
To wszystko napisałem na podstawie artykułu, nie byłem na miejscu, nie widziałem zdarzenia.
Może ktoś kiedyś poprawi przepisy o lewoskręcie, ale będzie to trudne, aby znaleźć dobre przepisy na to.

09:35, 09.06.2025

Ludzie kumajcieLudzie kumajcie

5 0

Dzieciak bez prawka ,pojecia o ruchu drogowym dla zabawy jezdzu na motorze.
Taki dzieciak nqgle wyskoczy i kierowca ma ulamki sekund na reakcje.
Gdzie byl dorosly opiekun.
Zakaz wpriwadzic na te wsxystkie pojazdy.
Jada malolaty przepisow nie znaja.Sa zagrozeniem i problemem na drodze.
Tak dawac wszystkim po jezdni gnac a jak wypadek ti kto winny?!

11:28, 09.06.2025

............

1 0

Wsadzcie te swoje brajanki w auto.Niech jedzie .
Brajanek bez prawka za kierownica dla zabawy.
Trzeba myslec,przewidywac.

11:34, 09.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BorucinoBorucino

3 0

To jest nic. Wjeżdżając na ulicę widokowa to tam 5 latki jeżdżą na różnych maszynach po ulicy bez opieki doroslego. Rozumiem że to boczna droga ale sam fakt. Ufacie w 100% swoim dzieciakom w takim wieku?

13:36, 09.06.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

3 0

Ale tak jest w każdej wiosce... a ja muszę tłumaczyć dlaczego nie może jeździć do szkoły jak jego koledzy skuterami krosami itp. Właśnie dlatego, teraz mam kolejny mocny argument, na szczęście na razie te argumenty docierają...

14:22, 09.06.2025

....... .... ....... ....

1 0

A jak czują się poszkodowani ? bo to jest teraz najważniejsze...

14:23, 09.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%