Zamknij

Zastosowanie obróbki laserowej w przemyśle

art.sponsorowany + 09:10, 16.03.2022 Aktualizacja: 10:18, 16.03.2022

Laser to urządzenie umożliwiające wykonywanie wielu operacji technologicznych. Za pomocą lasera można precyzyjnie przeprowadzać operacje na różnorodnych materiałach o zróżnicowanej strukturze i różnych właściwościach. Obróbka laserowa znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. To konkurencyjna metoda dla innych tradycyjnych metod obróbki.

Obróbka laserowa znalazła zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, w reklamie, architekturze, w przemyśle meblowym, odzieżowym, w przemyśle tworzyw sztucznych, w produkcji etykiet, zabawek, w przemyśle medycznym, militarnym, sportowym, dekoracyjnym. Za pomocą lasera można ciąć, spawać, drążyć, znakować, grawerować, wykonywać obróbkę cieplną. 

Cięcie laserowe

Cięcie laserowe oferowane przez firmę ciecielaser.pl to proces, podczas którego materiał jest przecinany przez promień lasera. Wiązka laserowa może przecinać materiały poprzez wypalanie, topienie  i wydmuchiwanie, odparowanie, generowanie pęknięć termicznych, zarysowanie. To bardzo dokładna i szybka metoda cięcia. 

Spawanie laserowe

Spawanie laserowe to technika wykorzystująca wiązkę laserową do łączenia elementów metalowych poprzez topienie ich styku. 

Drążenie laserowe

Drążenie to technika wykorzystywana do robienia otworów w twardych materiałach. Krawędzie nie wymagają dalszej obróbki, a kształt otworów jest całkowicie powtarzalny. 

Znakowanie laserowe

Zaletą znakowania laserowego jest trwałość znaku, wysoka jakość, wydajność i powtarzalność znakowania. Za pomocą lasera można nanosić znaki o różnorodnej geometrii. To metoda bezdotykowa umożliwiająca znakowanie trudnodostępnych miejsc. 

Grawerowanie laserowe

Laserem można grawerować różnorodne materiały. To metoda bardzo szybka, wzór może powstać nawet w kilka sekund. Dzięki komputerowemu sterowaniu można dokładnie odwzorować każdy grawer. 

Obróbka cieplna metali

Ponieważ wiązka laserowa skupia się na niewielkiej powierzchni, za pomocą lasera można obrabiać cieplnie fragmenty większej całości lub wybrane elementy. Za pomocą lasera można przeprowadzić cieplną obróbkę powierzchniową metali, proces hartowania lub stopowania. 

Obróbka laserowa idealnie sprawdza się praktycznie w przypadku każdego materiału. Operacje można wykonać zarówno w metalu, jak i w drewnie, tworzywie sztucznym, szkle, ceramice. Główne zalety obróbki laserowej to: krótki czas obróbki, bezkontaktowość, wysoka dokładność i precyzja, możliwość obróbki miejsc trudno dostępnych. 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%