Zamknij

Porównywarka leasingowa, czyli jak wybrać najlepszą ofertę leasingu samochodowego?

art. sponsorowany + 08:28, 14.09.2023 Aktualizacja: 08:28, 14.09.2023

Planujesz zakup nowego auta do firmowej floty, ale nie chcesz pokrywać 100% kosztów gotówką? Możesz zdecydować się na podpisanie umowy leasingu. To korzystne rozwiązanie, które pozwala uwzględnić zakup i eksploatację auta w kosztach prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo nie obciążysz nadmiernie budżetu firmy.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy finansowania zakupu auta na potrzeby firmowe, koniecznie przeanalizuj proponowane parametry finansowania. Jeśli wybór padł na leasing, kalkulator będzie przydatnym narzędziem, które pomoże Ci oszacować całkowite koszty odsetkowe oraz wysokość miesięcznej raty takiego zobowiązania.

Kalkulator leasingowy – jak to działa i czy warto dokonać obliczeń?

Przeglądając oferty na finansowanie zakupu nowego lub używanego auta do floty swojego przedsiębiorstwa zawsze warto zestawić ze sobą kilka propozycji finansowania pochodzących od banków oraz bezpośrednio od firm leasingowych. Tutaj sprawdzoną metodą weryfikacji ofert jest porównywarka leasingowa. Przy pomocy tego narzędzia sprawdzisz:

  • miesięcznie koszty finansowania w ramach umowy leasingu,
  • całkowite koszty leasingowe,
  • maksymalną dostępną kwotę wsparcia finansowego,
  • okres spłaty zobowiązania,
  • warunki zakończenia umowy,
  • typ leasingu (operacyjny lub finansowy).

Zasada działania porównywarki leasingowej jest wyjątkowo prosta. Wystarczy, że wybierzesz przedmiot leasingu, a następnie podasz cenę i rok produkcji, np. pojazdu. Dalej musisz ustalić konkretne parametry finansowania, które Cię interesują i to wszystko.Po wprowadzeniu wszystkich danych porównywarka wyświetli najlepiej dopasowane oferty.

Leasing finansowy czy operacyjny – jaki wybrać?

Podjęcie dobrej decyzji odnośnie do podpisania umowy leasingowej to kluczowa kwestia, aby w przyszłości zobowiązanie nie stanowiło problemu i nadmiernego obciążenia dla budżetu przedsiębiorstwa. Na rynku rozróżniamy dwie popularne formy leasingów: operacyjny oraz finansowy.

Cechy charakterystyczne leasingu operacyjnego to: możliwość włączenia opłaty wstępnej, rat leasingowych oraz podatku VAT do kosztów uzyskania przychodu. Dodatkowo obowiązki amortyzacyjne pozostają po stronie leasingodawcy, natomiast na koniec umowy możliwy jest wykup pojazdu za symboliczną kwotę resztkową.

W ramach leasingu finansowego przedsiębiorca może włączyć do kosztów odpisy amortyzacyjne, raty odsetkowe leasingu oraz podatek VAT, który jest płatny z góry przy pierwszej racie zobowiązania. Dodatkowo leasing finansowy musi trwać co najmniej12 miesięcy, a amortyzacja pozostaje po stronie leasingobiorcy.

Zobacz także: Czy leasing samochodu w 2023 roku nadal się opłaca?

Na co zwrócić uwagę, wybierając leasing na auto?

Jest kilka parametrów, które musisz przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzjio podpisaniu umowy z leasingodawcą. To przede wszystkim: oprocentowanie, RRSO, wysokość odsetek, prowizja oraz koszty ubezpieczenia auta. Dopiero po weryfikacji tych elementów będziesz w stanie wybrać najkorzystniejszą umowę dla swojej firmy.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%