Zamknij

Najciekawsze nowości wydawnicze 2019 roku: 10 książek, na które warto zwrócić uwagę

09:43, 25.03.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:57, 25.03.2020

Rok 2019 nieubłaganie zbliża się ku końcowi, a co za tym idzie, przychodzi czas na jego podsumowanie. Wydawnictwa literackie bieżący rok mogą bez wątpienia zaliczyć do udanych. Od stycznia na rynku wydawniczym pojawiło się wiele ciekawych nowości książkowych, które szybko zdobyły serca czytelników. Pamiętajmy, że nowy rok to nowe plany, nowe postanowienia, nowe wyzwania i.. nowe książki.

Warto uporządkować pewne sprawy i wejść w 2020 rok z czystym kontem, również czytelniczym. Jeśli chcesz upewnić się, że żaden tegoroczny bestseller nie umknął twojej uwadze, to świetnie trafiłeś!

Przedstawiamy top 10 nowości wydawniczych, które pojawiły się w księgarniach w 2019 roku. Znajdzie się tutaj coś dla miłośników fantastyki, reportaży oraz literatury pięknej:

1. Wojciech Chmielarz „Rana”

Najnowsza książka laureata Nagrody Wielkiego Kalibru nie będzie ani kontynuacją cyklu, ani pierwszym tomem nowej sagi. Autor wyznał, że jest to najtrudniejsza książka, jaką do tej pory napisał. Nauczycielka zmarłej Marysi próbuje rozwikłać zagadkę jej śmierci. Niestety sama ginie, a jej ciało znika.

2. Stephen King „Instytut”

Mistrz horroru powraca w wielkim stylu. Luke Ellis budzi się w pokoju do złudzenia przypominającym jego własny, tyle że bez okien. Wkrótce orientuje się, że trafił do tajemniczego Instytutu i nie jest jedynym dzieckiem, które tu uwięziono.

3. Anna Kańtoch „Pokuta”

Kolejny świetny thriller polskiej autorki. Akcja powieści rozgrywa się we wrześniu 1986 roku. Brutalne morderstwo młodej dziewczyny wstrząsnęło niewielką nadmorską miejscowością. Na szczęście szybko udało się znaleźć winnego. Tak przynajmniej sądzi milicja…

4. David Lagercrantz „Ta, która musi umrzeć”


Książka, na którą czekało wiele osób. Ostatni tom bestsellerowej sagi Millennium, jednej z najpopularniejszych kryminalnych serii na świecie. W centrum Sztokholmu odnalezione zostają zwłoki mężczyzny. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak jego tożsamości nie udaje się ustalić.

5. Tom Phillips „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko”

Już sam tytuł mówi o tej pozycji wiele. Lekka i zabawna lektura. Zbiór ciekawostek o różnych błędach i pomyłkach ludzkości, czasami z uporem powtarzanych. Książka, która skłania do przemyśleń i bawi jednocześnie.

 6. Lee Child „Czas przeszły”

Fanów Lee Childa jest Polsce wielu. Jego najnowsza książka to kontynuacja przygód Jacka Reachera. Tym razem główny bohater zmierzy się z przeszłością. Ale spokojnie, przeciwników z pięściami i bronią również nie zabraknie.

7. Sarah Hall „Madame Zero i inne opowiadania”

Coś dla fanów brytyjskiej pisarki Sary Hall. W tym roku ukazał się zbiór jej zmysłowych, a czasem wręcz mrocznych opowiadań, które rozgrywają się w zaskakujących krajobrazach.

8. Remigiusz Mróz „Wyrok”

Tego pisarza przedstawiać nie trzeba. To dziesiąty już tom z Joanną Chyłką w roli głównej. Nastolatek oskarżony o wyjątkowo krwawe zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły, które łudząco przypomina sposób działania Sadysty z Mokotowa. Nie ma alibi, plącze się w zeznaniach, wszystkie dowody przemawiają przeciwko niemu.

9. Petitcollin Christel „Jak mniej myśleć”

Obowiązkowa pozycja dla osób, których głowa nieustannie jest przepełniona. Uczy wykorzystywać niezwykłe możliwości naszego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia.

10. Ałbena Grabowska „Matki i córki

Prababka, babka, matka i córka — wszystkie cztery zmagają się z przeszłością. W ich domu kłębią się sekrety, niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%