Zamknij
REKLAMA

Drabina stalowa czy aluminiowa – która sprawdzi się lepiej?

08:29, 10.05.2022 | materiał partnera

Drabina to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu! Nieważne, czy jesteśmy zapalonymi majsterkowiczami lub miłośnikami prac ogrodowych, czy też sporadycznie wykonujemy prace domowe na wysokości – stabilna, bezpieczna drabina na pewno się przyda. Ponieważ jest to zakup na lata, warto zastanowić się, jaki model sprawdzi się najlepiej. Bogata oferta rozwiązań dostępnych na rynku sprawia, że stajemy przed dylematem: drabina stalowa czy aluminiowa? Który materiał sprawdzi się najlepiej i na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Drabina stalowa – stabilna, wytrzymała i... ciężka

Często dopiero w momencie, gdy ktoś zada pytanie: „drabina stalowa czy aluminiowa?” rozpoczyna się dyskusja na temat materiału, z jakiego powinna być wykonana drabina domowa. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele różnorodnych rozwiązań znaleźć można w profesjonalnych sklepach! Drabina stalowa to propozycja dla osób, które cenią sobie przede wszystkim wytrzymałość, dlatego po ten rodzaj drabin sięgają głównie fachowcy. Drabiny stalowe są trwałe, a dzięki malowaniu proszkowemu lub cynkowaniu zyskują również odporność na uderzenia, odpryski i inne uszkodzenia. Zazwyczaj modele wykonane ze stali posiadają także większą nośność, dlatego świetnie sprawdzą się podczas intensywnej eksploatacji – przed zakupem należy sprawdzić parametry konkretnego modelu. Musimy jednak pamiętać, że drabiny stalowe są o wiele cięższe od aluminiowych i tym samym mniej poręczne – ciężko je będzie przenosić podczas pracy lub transportować.

Drabina aluminiowa – lekka, wygodna i poręczna

Drabiny aluminiowe najprościej opisać określeniem "do codziennego użytku". Są lekkie, wytrzymałe oraz odporne na korozję, dzięki czemu możemy używać ich zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Drabina aluminiowa sprawdzi się doskonale zarówno podczas wieszania firanek czy sprzątania szafek, jak i mycia okien zewnętrznych czy prześwietlania drzewek owocowych. Możemy wybierać spośród wielu modeli: drabina wolnostojąca, prosta drabina przystawna czy drabina przegubowa to tylko niektóre z propozycji. Drabina aluminiowa to zakup na długie lata, dlatego warto zainwestować w najlepsze rozwiązania umożliwiające nie tylko bezpieczną, ale też efektywną pracę.

Drabina wolnostojąca

Drabina wolnostojąca

Nie tylko materiał ma znacznie – wybieramy rodzaj drabiny

Skoro wiemy już, czy drabina stalowa, czy aluminiowa – pora przejść do wyboru konkretnego modelu. Wbrew pozorom na rynku dostępnych jest naprawdę wiele interesujących rozwiązań! Najprostsza drabina wolnostojąca z wejściem z jednej strony to uniwersalny, niezwykle popularny  model, który sprawdzi się podczas sprzątania, drobnych napraw i konserwacji oraz innych prac na wysokości. Przy wyborze warto zwrócić uwagę zwłaszcza na modele wyposażone w górny podest roboczy, antypoślizgowe stopnie oraz antypoślizgowe stopki – taka drabina aluminiowa zdecydowanie ułatwi wykonywanie prac na wysokości! Ciekawym rozwiązaniem są również drabiny przegubowe: to wielofunkcyjne modele, które mogą być przekształcane w zależności od potrzeb. Drabinę przegubową szybko ustawimy jako drabinę wolnostojącą albo rozłożymy do funkcji przystawnej. Co ważne, modele 4x3 szczeble można wykorzystywać jako wygodny podest roboczy.

Drabiny przegubowe i wielofunkcyjne

Drabiny przegubowe i wielofunkcyjne

Stawiajmy na bezpieczeństwo!

Upadek z każdej wysokości może zakończyć się tragicznie – nie musimy wspinać się na dach, by stracić równowagę i w najlepszym wypadku boleśnie się potłuc. Aby uniknąć takich sytuacji, musimy zachować rozwagę, ale również sięgać po najlepszy sprzęt. Zwykła drabina aluminiowa bez atestów może okazać się większym utrudnieniem niż pomocą, zwłaszcza jeśli nie mamy pewności co do jej stabilności, jakości wykonania czy stanu technicznego. Drabina aluminiowa KRAUSE to gwarancja wytrzymałości, stabilności oraz bezpieczeństwa. Do tego jest lekka, a niewysokie modele z powodzeniem możemy przechowywać w szafie i mieć zawsze pod ręką.

***

Drabina stalowa czy aluminiowa? Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety, ale niekiedy i wady. Niezależnie od podjętej decyzji sięgajmy po sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Na jakości i bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, dlatego skorzystajmy z oferty KRAUSE i wybierzmy drabiny, którym zaufali profesjonaliści!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%